Podkaszarki do trawy – jaką wybrać?

Chociaż mówiąc o pielęgnacji trawników na przydomowym ogrodzie, najczęściej myślimy niemal wyłącznie o koszeniu ich przy użyciu standardowej kosiarki, zazwyczaj przydatnym urządzeniem okazuje się także podkaszarka. Służy ona do przycinania trawy wszędzie tam, gdzie jest to niemożliwe z wykorzystaniem kosiarki – pod krawężnikami i przy ogrodzeniu oraz pod drzewami i krzewami. Pozostaje jednak pytanie: jaka podkaszarka będzie najlepsza? Odpowiadamy na nie w poniższym artykule.

Reklamy

Podkaszarki akumulatorowe, elektryczne czy spalinowe – co wybrać?

Pytanie jest jak najbardziej zasadne, ponieważ podkaszarki – tak samo, jak kosiarki ogrodowe – są dostępne w różnych wariantach, które klasyfikuje się ze względu na rodzaj zasilania. Pod tym względem można wyróżnić podkaszarki spalinowe, akumulatorowe i elektryczne. Jak wybrać tę najlepszą?

Podkaszarki spalinowe – zalety i wady

Podkaszarki spalinowe to urządzenia, które nie potrzebują dostępu do źródła zasilania, ponieważ działają dzięki użyciu specjalnej mieszanki benzyny i oleju. Dysponują dużą mocą, a co za tym idzie, z łatwością radzą sobie z uporczywymi chwastami oraz grubymi i wysokimi źdźbłami trawy. Z tego względu stosuje się je przede wszystkim w bardziej wymagających warunkach: ogrodach zaniedbanych, mocno porośniętych i na nierównych, dużych powierzchniach.

Reklamy

Podkaszarka spalinowa w ofercie krysiak.pl lub innego sklepu ogrodniczego jest urządzeniem przeznaczonym raczej do profesjonalistów. Jej największą wadą w kontekście użytkowania prywatnego jest duża waga – taki sprzęt może ważyć nawet powyżej 7 kg. Nie można jednak zapomnieć o szkodliwych spalinach – niekorzystnych zarówno dla zdrowia, jak i środowiska.

Podkaszaki elektryczne czy akumulatorowe?

Jeżeli chodzi o zwykłe przycinanie trawy w trudniej dostępnych miejscach (czyli pod krawężnikami i tam, gdzie trzeba bardziej manewrować), znacznie lepszym wyborem będzie podkaszarka elektryczna lub akumulatorowa:

  • podkaszarki elektryczne – są to urządzenia lekkie, które wymagają podłączenia do sieci elektrycznej. Dysponują co prawda ograniczoną mocą, ale są łatwe w obsłudze i jak najbardziej wystarczające do regularnej pielęgnacji trawnika. Dobrym wyborem może być podkaszarka elektryczna na stronie krysiak.pl: na przykład Grizzly ERT600R;
  • podkaszarki akumulatorowe – w przeciwieństwie do modelu elektrycznego, są to urządzenia w pełni mobilne, dlatego bez obaw mogą być używane na nieco większych trawnikach. Trzeba jednak pamiętać o tym, że podkaszarka akumulatorowa Krysiak, marki 4garden wymaga naładowania przed pracą, w innym przypadku może „odmówić posłuszeństwa” podczas koszenia. 😉

Zamów podkaszarkę w sklepie internetowym Krysiak

Jeżeli regularnie przycinasz trawę w ogrodzie i dbasz o ogród, bez wątpienia wystarczy Ci podkaszarka elektryczna lub akumulatorowa. Po model spalinowy warto sięgnąć właściwie wyłącznie wtedy, gdy Twój ogród jest mocno zaniedbany. Niezależnie od tego, jakie urządzenie wybierzesz, pamiętaj, by kupić je w uznanym sklepie, takim jak Krysiak.


tekst i fot. mat. partnera