Podpalona Trójka

23 sierpnia o godz. 0:40 Policja zgłosiła Straży pożar w budynku Gimnazjum nr 3. Do akcji zostały wysłane dwa ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze.

Reklamy

Strażacy weszli do budynku szkoły przy pomocy drabin przenośnych, na dach łącznika, następnie przez wyważone okno do pomieszczenia korytarzowego na pierwszym pietrze, później klatką schodową na piętro drugie, gdzie paliły się drewniane szafki i prace dydaktyczne uczniów.

Na korytarzu była rozlana woda w wyniku otwarcia przez nieznane osoby baterii w łazienkach, połamane były ławki, na parterze była wybita szyba w oknie, przez którą prawdopodobnie weszli sprawcy (sprawca) zdarzenia.

Po zbudowaniu lini gaśniczej, podano jeden prąd wody w natarciu na palące się drewniane szafki i papierowe prace dydaktyczne. Po ugaszeniu ognia strażacy przystąpili do otwierania okien w celu oddymienia pomieszczeń.

Spaleniu uległy szafki drewniane i prace dydaktyczne.

Prawdopodobna przyczyna pożaru to celowe podpalenie.

Przyczynę pożaru ustalono w oparciu o przeprowadzone przez funkcjonariuszy Policji wstępne dochodzenie.

Straty popożarowe były stosunkowo niewielkie w porównaniu ze szkodami, które wyrządziła woda (poodkręcane krany we wszystkich łazienkach, zatkane umywalki) – zalane zostały wszystkie podłogi, niektóre świeżo odremontowane!!!

Strażacy musieli pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych (taki sprzęt dźwigany na plecach waży ok. 18 kg).

Straty oszacowano na około 80 tys. zł. W wyniku aktu wandalizmu mógł ulec zniszczeniu majątek wart około 5 mln. zł.!!!

info przekazał
rzecznik prasowy KP PSP w Hrubieszowie
Piotr Sendecki