Podsłuch w firmie – narzędzie zapewniające bezpieczeństwo

Lepsza kontrola swoich pracowników, ale również wydajności naszej firmy i poszczególnych jej części zwykle mocno leży na sercu szczególnie tym właścicielom firm, którzy zarządzają sporą ilością zasobów, ludzkich oraz materiałowych.

Reklamy

Pewność, że wszystko idzie we właściwym kierunku jest kluczowa często dla utrzymania należytych dochodów naszej firmy, a także sprawieniu by firma rozwijała się jak należy. Czasami to właśnie wewnątrz firmy znajdują się problemy, które potencjalnie mogą ją osłabiać. Jak im zaradzić?

Podsłuchy w firmie – rodzaje, montaż i działanie

Praktycznie zawsze podsłuchy są w formie ukrytej. Stanowią niewielkie urządzenia, które możemy w bardzo prosty sposób ukryć. Kreatywność w branży detektywistycznej jest na granic. Bardzo często są to urządzenia zamontowane w listwach zasilających, a także imitujące inne, nie budzące podejrzeń urządzenia. Montaż powinien zostać dokonany zgodnie z jego instrukcją. Na koniec bardzo ważne jest również przetestowanie jego działania. W przypadku, gdy chcemy przechwytywać dźwięk na bieżąco, wykorzystać możemy tak zwane podsłuchy GSM.

Reklamy

­

Kwestie prawne – czy podsłuchy w firmie są legalne?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Rzeczywiście w większości przypadków korzystanie z urządzeń podsłuchowych bez wiedzy naszych pracowników może okazać się przestępstwem. Są jednak takie sytuacje, w których zainstalowanie podsłuchu będzie uprawnione. To przede wszystkim sytuacja, w której podejrzewamy, iż pracownicy lub pracownik naszej firmy dopuścił lub też dopuszcza się bardzo poważnych wykroczeń lub przestępstw. Należy wykazać się zatem zawsze dużą ostrożnością w przypadku, gdy decydujemy się na zakupienie i zamontowanie w naszej firmie podsłuchów w dowolnej formie. Pewnym rozwiązaniem jest tu również zatrudnienie profesjonalnej agencji detektywistycznej posiadającej uprawienia do wielu tego rodzaju działań. Inną sytuacją, gdy stosowanie podsłuchów w swojej firmie będzie legalne jest sytuacja, gdy powiadomiliśmy o tym naszych pracowników, a Ci wyrazili zgodę na zainstalowanie tego rodzaju urządzeń.

Kupuj jedynie sprawdzony sprzęt detektywistyczny

Nie bez znaczenia w przypadku stosowania takich właśnie urządzeń jest również jakość zamontowanego podsłuchu. Powinien on przede wszystkim działać niezawodnie, bowiem jeżeli ulegnie awarii być może nie będziemy w stanie uzyskać cennych i pożądanych przez nas informacji. Podsłuch w firmie zawsze lepiej zakupić u sprawdzonych dostawców sprzętu detektywistycznego, aniżeli w firmach, które oferują ogólny asortyment IT. Więcej szczegółów znajdziesz na: Sklep-seko.pl.


tekst i fot. mat. partnera