3 grudnia 2023

Podsumowanie ferii w HDK

Weekendowym kursem tańca, prowadzonym przez finalistę telewizyjnego programu „You can dance” Jakuba Pursę, kończą się zimowe ferie w Hrubieszowskim Domu Kultury.

Reklamy

Dzięki wsparciu finansowemu władz miasta, przez ostatnie dwa tygodnie młodzi mieszkańcy Hrubieszowa mogli codziennie korzystać z kilkugodzinnych zajęć rozwijających ich pasje i zdolności. Pod hasłem „Scena dla Ciebie” HDK zorganizował: warsztaty wokalne, plastyczne, muzyczne i teatralne, kursy rękodzieła artystycznego i tkackie, zajęcia świetlicowe, konkurs gier liczbowych i komputerowych, a także bezpłatne projekcje filmowe i kurs tańca współczesnego. 

Największą popularnością cieszyły się warsztaty wokalne, w których uczestniczyło około 30 osób. Niewiele mniejsze zainteresowanie towarzyszyło warsztatom plastycznym, rękodzielniczym i tanecznym. Powstałe podczas zajęć prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie w holu HDK. 

Reklamy

W pierwszą sobotę ferii ponad 50 dzieci bawiło się na balu karnawałowym, a najzdolniejsi uczestnicy zajęć, w tym kilku debiutantów, wystąpili dzień później w prawie trzygodzinnym koncercie galowym. Po obejrzeniu wszystkich prezentacji, odbywających się przy pełnej publiczności, jury przyznało około 40 nagród. 

W drugim tygodniu ferii dzieci i młodzież mogła za darmo oglądać filmy i brać udział w zajęciach komputerowych. Ostatnim elementem zimowych zajęć w HDK są zajęcia z tańca współczesnego, które odbędą się w sobotę 11 i niedzielę 12 lutego. 


Źródło: www.ias.24.eu