Podsumowanie sportowego plebiscytu

Hrubieszów

Reklamy

Organizatorzy XI Plebiscytu na Najlepszego Sportowca i Trenera Powiatu Hrubieszowskiego w 2009 r. – Starostwo Powiatowe i Dziennik Wschodni zapraszają na uroczyste podsumowanie głosowania w czwartek, 22.04.2010 r. od. godz. 13.00 do sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, przy ul. Narutowicza 34.

Program
– Otwarcie uroczystości i wystąpienie organizatorów Plebiscytu.
– Występ artystów Teatru Piosenki „Młyn”.
– Odczytanie protokołu z przebiegu XI Plebiscytu.
– Ogłoszenie wyników Plebiscytu w kategorii sportowców i uhonorowanie laureatów.
– Ogłoszenie wyników Plebiscytu w kategorii trenerów i uhonorowanie laureatów.
– Losowanie nagród dla czytelników.
– Zakończenie uroczystości.

Kandydatami byli:

Sportowcy
Baran Wojciech
Barczuk Grzegorz
Bury Ireneusz
Chudzik Dorota
Doroszczuk Magda
Dubiel Arkadiusz
Dźwierzyński Kacper
Galej Mateusz
Hojda Maja
Artur Jabłoński
Kaczanowski Damian
Kamys Sławomir
Kern Artur
Kondziołka Marcin
Krygiel Patryk
Lalik Kamil
Lalik Sylwia
Lebiedowicz Marcin
Łysiak Wojciech
Mizdal Ewa
Płandowski Piotr
Powęzka Bartłomiej
Pyrz Ewelina
Sarzyński Adam
Sołtys Marta
Ślązak Mateusz
Teterycz Aneta
Tyrka Damian
Ulanicka Marianna
Unkiewicz Marta
Wąsiel Józef
Węgor Maciej
Wojciechowski Łukasz
Wojtiuk Grzegorz

Trenerzy:
Czerniak Antoni
Dąbrowski Krzysztof
Greszeta Andrzej
Jaworski Andrzej
Kulczyński Andrzej
Magdziak Tomasz
Nowak Marcin
Szuper Mirosław
Tarnawski Leszek
Wierzbicki Piotr

Kolejność w I Plebiscycie – 1999 r.

Zawodnicy:
1. Artur Kern – la,
2. Marek Wąsiel – la,
3. Justyna Paczała – la,
4. Małgorzata Muzyczuk – la,
5. Łukasz Koszałko – la,
6. Kamil Lebiedowicz – la,
7. Edmund Sulowska – la,
8. Krzysztof Klain – la,
9. Wiesław Nazar – pn,
10. Artur Frel – la (wszyscy Unia Hrubieszów).

Trenerzy:
1. Marek A. Kitliński – la,
2. Andrzej Kulczyński – la,
3. Antoni Czerniak – pc,
4. Jan Paczała – pn,
5. Małgorzata Muzyczuk – la (wszyscy Unia Hrubieszów).

Kolejność w ostatnim plebiscycie – 2008

Zawodnicy:
1. Ewa Mizdal – pc,
2. Rafał Fedaczyński – la,
3. Aneta Teterycz – la,
4. Mateusz Ślązak – pn,
5. Patryk Krygiel – pn,
6. Sylwia Lalik – pc,
7. Konrad Karwacki – pn,
8. Agnieszka Łatka – la,
9. Adam Sarzyński – pc,
10. Marcin Kondziołka – pc (wszyscy Unia Hrubieszów)

Trenerzy:
1. Antoni Czerniak – pc,
2. Leszek Tarnawski – pc,
3. Andrzej Kulczyński – la,
4. Tomasz Magdziak – la,
5. Andrzej Greszeta – pc (wszyscy Unia Hrubieszów)

Kolejność w I Plebiscycie ale … w 1969 r.!

Pierwszy plebiscyt na 10. Najlepszych Sportowców Powiatu Hrubieszowskiego zorganizowano w 1969 r. Kolejność była następująca:

1. Danuta Miaskowska – la, Świt Hrubieszów,
2. Stanisław Poziomkowski – la, pc, Świt Hrubieszów,
3. Ryszard Bojko – pn, Unia Hrubieszów,
4. Marek A. Kitliński – la, Świt Hrubieszów,
5. Henryk Lebiedowicz – la, Świt Hrubieszów,
6. Józef Wróbel – la, Świt Hrubieszów,
7. Jacek Urbanowicz – la, Świt Hrubieszów,
8. Józef Wąsiel – la, pc, Świt Hrubieszów,
9. Zbigniew Wiśniewski – pn, Unia Hrubieszów,
10. Danuta Cieślicka – pr, la. LZS Turkowice.

Podsumowanie odbyło się z okazji „Dnia Olimpijczyka” i zostało zorganizowane przez PKKFiT w Hrubieszowie. Wyniki ogłoszono podczas tanecznego wieczorku sportowego. Odbyła się również „Zgaduj – zgadula” o tematyce sportowej, wygrał Jerzy Watras przed Edwardem Szozdą i Mieczysławem Śliwińskim. Apel olimpijski odczytała brązowa medalistka Mistrzostw Polski LZS w rzucie oszczepem Danuta Miaskowska, dyplomy i upominki wręczał przewodniczący PKKFiT p. Lucjan Szeląg, do tańca przygrywał zespół PDK „Pastele”.

***

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)

Na zdjęciu – Trener Andrzej Kulczyński to stały bywalec różnych plebiscytów.