Podsumowanie zbiórki na rzecz ofiary wypadku

Mieszkańcy Hrubieszowa kolejny raz wykazali się hojnością i chęcią pomocy ludziom w potrzebie. Podczas zbiórki pieniędzy na rehabilitację byłego funkcjonariusza Straży Granicznej Andrzeja Raczyńskiego, poszkodowanego w wypadku samochodowym, przekazali ponad trzy tysiące złotych.

Reklamy

W piątek i sobotę 27 i 28 kwietnia datki w hrubieszowskich sklepach zbierało 30 wolontariuszy ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem”, a także uczniowie i nauczyciele z miejscowych gimnazjów nr 1, 2 i 3, gimnazjaliści ze Strzyżowa, uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie oraz przedstawiciele Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Hrubieszowie. Miejsce na zbiórkę udostępniły sklepy: „Groszek”, „Lewiatan”, obydwie „Stokrotki”, „Kaufland” oraz Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera.

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim darczyńcom, wolontariuszom i dyrektorom szkół, a także innym osobom, które pomogły w przeprowadzeniu zbiórki. Wsparły ją m.in.: Anna Karkuszewska, Marzanna Bednarczuk, Izabela Czerw, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Hrubieszowie, która oddelegowała Grzegorza Wojtiuka i zorganizowała transport oraz drukarnia Anny Jaworskiej, sponsorująca ulotki i identyfikatory.

Andrzej Raczyński to wieloletni funkcjonariusz Straży Granicznej, który w listopadzie 2006 roku uległ wypadkowi samochodowemu. Mężczyzna doznał poważnych obrażeń, ale dzięki determinacji najbliższych odzyskuje sprawność. Wciąż jednak ma sparaliżowaną prawą stronę ciała, problemy z równowagą i mową. Andrzej Raczyński chciałby skorzystać ze specjalistycznych zabiegów rehabilitacyjnych, ale ze względu na wysokie koszty, bez wsparcia nie mógłby sobie na nie pozwolić.

Wszystkie pieniądze, zebrane podczas piątkowo-sobotniej zbiórki już zostały przekazane rodzinie poszkodowanego.

Źródło: ias24.eu
(fot.Stowarzyszenie Edukacyjne „Razem”)