6 grudnia 2023

Podwójny jubileusz Powiatowej Biblioteki Publicznej w Hrubieszowie

„Świętuj z Biblioteką – promuj kulturę i modę na czytanie!”, to wydarzenie organizowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną im. prof. Wiktora Zina w Hrubieszowie z okazji obchodów 20-lecia swojej działalności oraz 10-lecia nadania Bibliotece imienia profesora Wiktora Zina.

Reklamy

Wydarzenie wpisuje się w przypadający w tym roku piękny Jubileusz 590-lecia Powiatu Hrubieszowskiego.

Święto odbędzie się pod Honorowym Patronatem Starosty Hrubieszowskiego Maryli Symczuk. Patronat Medialny nad wydarzeniem objęła Kronika Tygodnia oraz portal informacyjny LubieHrubie, a Patronat Osobowy Izabela i Szymon Zinowie.

Reklamy

W programie przypomnimy nietuzinkową postać profesora Wiktora Zina – Patrona Biblioteki. Starosta Hrubieszowski Maryla Symczuk wręczy nagrody zwycięzcom Powiatowego Konkursu Fotograficznego „Czytanie nadal w modzie…”, który promował bibliotekę przez pryzmat książki i fotografii, zachęcał do czytania i pokazywał, że biblioteka jest fajnym miejscem dla każdego. Wydarzeniu będzie towarzyszyła wystawa zdjęć konkursowych.

Finałem będzie koncert Zespołu Plateau – Twórców „Projektu Grechuta”, których występy potrafią zaczarować, są pełne liryki i wzruszenia.

Wspólne świętowanie odbędzie się w dniu 18 września 2019 r. o godzinie 17.00 w Hrubieszowskim Domu Kultury. Wstęp wolny – serdecznie zapraszamy.