Podwyżki cen OC nieuniknione. Jak nie przepłacać?

Specjaliści obserwujący rynek ubezpieczeń prognozują spore podwyżki cen OC w najbliższym czasie. Dodajmy, że składki za obowiązkowe ubezpieczenie pojazdu wzrosły już od początku 2015 roku (od kilku do kilkunastu procent). Nie musi to jednak oznaczać, że za polisę odpowiedzialności cywilnej zapłacimy krocie. Trzeba tylko wiedzieć, jak takiego ubezpieczenia szukać.

Reklamy

Materiał reklamowy


Płać kartą

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, czy za daną polisę można zapłacić kartą kredytową, jeśli się takową posiada. Tego rodzaju płatność to dodatkowa obniżka ceny, niezależnie od tego jak wysoka jest składka, czy też – jakiego rodzaju jest polisa. Najczęściej będzie to około 5% rabatu, odliczane od całości sumy. Może się wydawać, że to niewiele, ale im wyższa kwota wyjściowa, tym większa oszczędność.


Wykup pakiet OC/AC

Jeżeli chcemy ubezpieczyć samochód także w autocasco – dobrym rozwiązaniem będzie decyzja o zakupie pakietu OC + AC w jednym towarzystwie. Niektóre firmy nie tylko obniżają cenę polisy ze względu na zawarcie większej liczby umów, ale np. przenoszą maksymalne zniżki za bezszkodową jazdę z OC (jeśli się takie posiada) na AC. 

Znalezienie pakietu OCAC jest bardzo proste, szczególnie gdy pomagamy sobie internetowymi narzędziami. Jednym z nich jest porównywarka okurka, która tworzy zestawienie ofert kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych.


Korzystaj z porównywarek ubezpieczeń

Porównanie ofert wielu różnych ubezpieczycieli jest bardzo korzystne i jeszcze prostsze w przypadku samego OC, gdyż poszczególne polisy różnią się między sobą jedynie ceną. Zgodnie z zapisami ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych – zakres ochrony jest zawsze taki sam. Zakup ubezpieczenia OC w okurka może być przykładem tego, jak łatwa jest obsługa internetowych porównywarek i kalkulatorów. Co istotne – korzystając z nich nie musimy obawiać się wycieku jakichkolwiek danych, ponieważ tego typu strony są świetnie zabezpieczane. W razie problemów lub wątpliwości odnośnie wybranej propozycji ubezpieczenia niemal zawsze mamy możliwość kontaktu się z centrum obsługi klienta porównywarki.

 

 fot. mat. sponsora