Podziękowania dla mieszkańców Ziemi Hrubieszowskiej

W dniach 29 – 30 września 2016 r. trwała jesienna zbiórka żywności i kwesta „Pełny tornister”, w której mieszkańcy Ziemi Hrubieszowskiej udzielili wsparcia oczekującym na pomoc w szkołach dzieciom, dla których dary zbierali ich rówieśnicy.

Reklamy


Wolontariusze ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie otrzymali od Państwa 502 kg produktów żywnościowych dla ubogich dzieci i młodzieży, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu.

Datki to 1 752,27 złotych, za które zakupimy dzieciom obiady w szkolnych stołówkach, odzież i obuwie.

Reklamy

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 100 wolontariuszy.

W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z placówek nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 im. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, Ochotniczy Hufiec Pracy, Zespół Szkół w Werbkowicach i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: Kaufland, obydwie Stokrotki, Carrefour, obydwa Groszki, Lewiatan, Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera, sklep Łuków.

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy pełni uznania dla szkół, które wychowują wrażliwą młodzież uczącą się dostrzegać problemy innych. Dziękujemy pani Marzannie Bednarczuk, Barbarze Brzezickiej, Jolancie Korneluk, Annie Karkuszewskiej, Izabeli Czerw, Monice Jabłońskiej, Iwonie Karwat i Ewie Puszek za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących. Słowa uznania kierujemy również do strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, która oddelegowała Grzegorza Wojtiuka, Daniela Zubko i Rajmunda Kulczyńskiego i udostępniła środek transportu, Jednostce Strzeleckiej z Hrubieszowa, która oddelegowała Łukasz Budnego, drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która sponsorowała ulotki i identyfikatory, studio reklamy Bruno za sponsorowanie plakatów. Dziękujemy uczniom ZS nr 2 i Technikum ZDZ w Hrubieszowie za posegregowanie i policzenie zebranej żywności. Dziękujemy Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób uczestniczyli w przedsięwzięciu.


Z wyrazami szacunku

– Organizatorzy