Podziękowania Rodziny za II Memoriał im. Janiny Ewy Kitlińskiej [ZDJĘCIA]

W związku z zorganizowaniem 31 maja 2022 r. na stadionie HOSiR w Hrubieszowie II Memoriału im. Janiny Ewy Kitlińskiej składam serdeczne podziękowania za pamięć i docenienie pracy na rzecz dzieci i młodzieży ś.p. mojej małżonki dla organizatorów, uczestników, fundatorom trofeów sportowych oraz patronce imprezy Pani Burmistrz Marcie Majewskiej – Marek Ambroży Kitliński z synami Piotrem i Markiem Hubertem oraz pozostałymi członkami Rodziny.

Reklamy

Przy pięknej pogodzie Memoriał rozpoczął się od uroczystego otwarcia z krótką charakterystyką Janiny Ewy Kitlińskiej przez zastępcę dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie p. Dorotę Cebulę w asyście małżonka zmarłej Marka Ambroży Kitlińskiego oraz bratowej Krystyny Rozkal. Oczywiście nie zabrakło minuty ciszy. Tuż obok stała tablica informacyjna ze zdjęciem i informacjami o bohaterce wydarzenia oraz stolik wypełniony medalami i dyplomami dla najlepszych oraz podium.  

Kierownik zawodów p. Tomasz Magdziak poinformował uczniów hrubieszowskich szkół podstawowych nr 1, 2 i 3 o programie i organizacyjnym przebiegu imprezy.  Zawody rozpoczęły się od startów najmłodszych dziewcząt w biegu na 60 m i w skoku w dal. Nad ich sprawnym przebiegiem czuwali sędziowie a byli to w większości nauczyciele z rywalizujących szkół. 

Reklamy

Starterem był pełniący tę funkcję od lat czołowy sprinter Unii Hrubieszów i autor przygód Hrubcia w formie komiksów p. Mirosław Dąbrowski, który zaskoczył wszystkich koszulką z portretem śp. Janiny Ewy Kitlińskiej z napisem nazwy zawodów na 2 stronie, którą w końcu otrzymałem i wisi w domu na honorowym miejscu. Zrewanżowałem się koszulką ofiarowaną przez dyrektora lubelskich biegów masowych Piotra Kitlińskiego i takich koszulek wręczyłem jeszcze kilka oraz kilka hrubieszowskich kalendarzy sportowych 2022.

Sprawiłem i ja niespodziankę, ponieważ zakupiłem kilka kilogramów czekoladek, które otrzymywali wszyscy startujący i jak zauważyłem smakowały im, a nawet kilka osób prosiło o… „dokładkę”. Dodatkowo prowadziłem spikerkę, z którą onegdaj miałem do czynienia wielokrotnie i to w wielu miejscowościach i podczas ważnych czy masowych imprez sportowych.

Zawody były nagrywane przez Hrubieszowską Telewizję Kablową, na której stronie będzie można obejrzeć relację. Nie zabrakło również fotoreporterów na czele z Maćkiem Łyko z LubieHrubie czy Michała Śliwińskiego. Są już publikowane na stronie lh i facebooku oraz innych stronach. Tam też są komunikaty z wynikami zawodów. 

Zawody były rozgrywane w ramach 100 – lecia hrubieszowskiego sportu i jednocześnie były Mistrzostwami Miasta Hrubieszów w lekkiej atletyce dla szkół podstawowych w trzech grupach wiekowych. 

Organizatorem imprezy była Szkoła Podstawowa Nr 1 w Hrubieszowie i Hrubieszowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W zawodach sportowych wzięło udział ok. 150 uczniów hrubieszowskich szkół podstawowych.

Nagrody dla uczestników: medale i pamiątkowe dyplomy, zostały ufundowane przez Miejską Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Zostały wręczone pod kierownictwem i osobiście dyr. SP nr 1 w Hrubieszowie p. Edyty Kucharskiej. 

A na koniec wszyscy obecni i chętni stanęli do wspólnego zdjęcia.

***

JANINA EWA KITLIŃSKA

Urodziła się 15 stycznia 1951 r. w Lubartowie. Mgr wychowania Fizycznego, nauczyciel dyplomowany, instruktor i sędzia lekkoatletyczny. Nauczyciel wychowania fizycznego i wychowawca w latach 1971 – 2008 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie, metodyk wychowania fizycznego w Kuratorium Oświaty i Wychowania w Zamościu. Jako wychowawca klas czuwała nad stałym postępem uczniów w nauce i ich wychowanie.

Ze swoimi uczniami wielokrotnie awansowała do zawodów rejonowych i wojewódzkich w lekkiej atletyce, koszykówce, siatkówce i biegach przełajowych. W szkole prowadziła zajęcia i kroniki klasowe oraz SKS, gazetki, tabelę rekordów szkoły w la, apele, współorganizowała zawody miedzy klasowe, itd. Zachęciła  wiele uczennic i uczniów, aby podjęli treningi w „Unii” Hrubieszów szczególnie lekkoatletykę. Opiekowała się z młodzieżą grobem działacza Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół” w Hrubieszowie.

Działacz sportowy i organizator zawodów sportowych w ramach Szkolnego Związku Sportowego, OZLA w Zamościu, LZS i Unii Hrubieszów. Przeprowadziła tysiące zawodów w różnych dyscyplinach sportowych dla szkół miejskich, powiatowych, rejonowych i wojewódzkich od 1974 roku do 2007 roku. Członek TRH i NSZZ Solidarność.

Za w/w osiągnięcia wielokrotnie odznaczana medalami, odznakami i dyplomami państwowymi, resortowymi i szkolnymi. M.in.: Złotym i Brązowym Krzyżem Zasługi, Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Nagrodami Kuratora Oświaty i Wychowania, medalami, odznakami, proporcami i dyplomami Ministerstwa Kultury Fizycznej i Sportu, Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego, Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, Ludowych Zespołów Sportowych, Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie, Burmistrza Miasta Hrubieszowa, NSZZ „Solidarność”, Dyrektora Szkoły…

Zmarła 13 października 2017 r., pochowana na cmentarzu w Hrubieszowie. Jej działalność sportową kontynuują jej synowie, jak i już wnukowie.

­

Opracował – mąż w/w Marek Ambroży Kitliński

Foto – lubiehrubie


Zobacz też:

II Memoriał im. Janiny Ewy Kitlińskiej – Otwarte Mistrzostwa Miasta w lekkiej atletyce [ZDJĘCIA]

II Memoriał im. Janiny Ewy Kitlińskiej – Otwarte Mistrzostwa Miasta w lekkiej atletyce [ZDJĘCIA]