Podziękowanie od Angeliki i Alanka z Hrubieszowa! (ZDJĘCIA)

Kiedy 24 listopada 2021 roku w poście na fb, zamieściłam prośbę do Państwa o pomoc dla rodzeństwa z Hrubieszowa, to w najśmielszych snach nikt się nie spodziewał takiego odzewu od dobrych ludzi z Hrubieszowa i całego powiatu hrubieszowskiego.

Reklamy

O ciężkiej sytuacji rodzeństwa z Hrubieszowa zostałam poinformowała przez panie Marzenę Muzyczuk i Annę Grochecką-Staniak z Biblioteki Miejskiej „Zielony Kot” w Hrubieszowie. Zły los sprawił, że Angelika i mały Alanek, z niezawinionej winy zostali bez domu, bez pracy w przypadku Angeliki, a niepewność i strach przed przyszłością ogromnie paraliżowały ich życie. I kiedy dostali od Miasta Hrubieszów małe mieszkanko socjalne, to radość ich była ogromna. Pracowita Angelika sama pomalowała mieszkanie nawet z klatką schodową.

Jednak do codziennej egzystencji brakowało wszystkiego i wtedy ludzkie Anioły spadły z samego nieba… Nie dawałam rady odbierać wszystkich telefonów z ofertami pomocy, a było ich nawet 70 dziennie. Czasami ludzka dobroć nie zna granic i pomoc przychodzi po cichutku i bezimiennie.

Dzięki Państwu, udało się zebrać ponad 13 tysięcy złotych, małe mieszkanko zostało wyposażone na 100 %, od łyżeczki, węglarki po mebelki, węgiel, lodówkę i pralkę. Dobrzy ludzie i odpowiednie instytucje dostarczyły ręczniki, ubrania, pościel, dywan, talerze ,garnki i inne rzeczy potrzebne do życia.

Starsza siostra dostała opiekę prawną nad małym braciszkiem. Alanek jest dzieckiem specjalnej troski i musi brać stałe leki, do końca życia. Ze zbiórki od Państwa zostało jeszcze 650 złotych i te pieniążki będą przeznaczone na turnus rehabilitacyjny dla Alanka.

Szanowni i kochani Dobroczyńcy, nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak wielkie dobro uczyniliście temu rodzeństwu z Hrubieszowa… Od samego urodzenia los ich nie oszczędzał i przeszli przez ziemskie piekło, zafundowane przez najbliższe im osoby. Dlatego też radość i wdzięczność ich jest ogromna, mają spokojny i prawdziwy dom, wyposażony we wszystko, co potrzeba do życia. Mają wiedzę, że wokół nich są wspaniali ludzie, którzy wyciągnęli do nich pomocną dłoń.

Nad prawidłowymi zakupami dla rodzeństwa czuwają niezłomnie Marzenka i Ania z Biblioteki „Zielony Kot” w Hrubieszowie wraz z ich mężczyznami – to tam jest „minister finansów”, który pilnuje, żeby każdy podarowany przez Państwa grosz został wydany mądrze i rozsądnie.

Zbliżają się Święta Wielkanocne – dla rodzeństwa będą to pierwsze spokojne i szczęśliwe święta, a to dzięki temu, że takie przytulne gniazdko stworzyli im dobrzy ludzie z naszych stron.

Zachęcam do obejrzenia zdjęć z wyposażenia mieszkanka, na których szczęśliwy i zadowolony Alanek dedykuje uśmiech wszystkim ludziom na tej ziemi… Natomiast Angelika, ze łzami radości w oczach, kazała wszystkich uściskać wirtualnie i napisać, że dzięki wspaniałym ludziom, ich życie odwróciło się o 360 stopni na lepsze!

Wesołych Świąt!

­

Danuta Muzyczka

(fot. DM – nadesłane)


Zobacz też:

Hrubieszów: Podziękowania dla strażaków z całej Polski

Hrubieszów: Podziękowania dla strażaków z całej Polski