Podziękowanie za Pełny Tornister 2013. Zebrano 733 kg produktów i 2341 złotych

W dniach 4 – 5.10.2013 r. pod patronatem medialnym Radia Lublin trwała jesienna zbiórka żywności i kwesta PEŁNY TORNISTER, w której mieszkańcy ziemi hrubieszowskiej udzielili wsparcia oczekującym na pomoc w szkołach dzieciom dla których dary zbierali ich rówieśnicy.

Reklamy

Wolontariusze ze Stowarzyszenia Edukacyjnego „Razem” w Hrubieszowie otrzymali od Państwa 733 kg produktów żywnościowych dla ubogich dzieci i młodzieży, które zostały przekazane do szkół biorących udział w przedsięwzięciu. Datki to 2341,20 złotych, za które zakupimy dzieciom artykuły szkolne i obiady w szkolnych stołówkach.

To efekt zbiórki, która odbyła się w hrubieszowskich sklepach. Przez dwa dni dary i datki zbierało 180 wolontariuszy.

Reklamy

W akcję zaangażowali się gimnazjaliści z placówek nr 1, 2 i 3 w Hrubieszowie, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Hrubieszowie, Ochotniczy Hufiec Pracy i Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Hrubieszowie.

Miejsce na zbiórkę darów udostępniły: Kaufland, Biedronka, obydwie Stokrotki, obydwa Groszki, Lewiatan, Hurtownia Spożywcza Edmunda Majdera, Jagiellon i kierownik administracji Carrafour.

Organizatorzy akcji dziękują władzom miejskim, darczyńcom, placówkom handlowym, a także wolontariuszom i dyrektorom szkół, którzy aktywnie pomogli w przeprowadzeniu zbiórki. Jesteśmy pełni uznania dla szkół, które wychowują wrażliwą młodzież, która uczy się dostrzegać problemy innych.

Dziękujemy pani Marzannie Bednarczuk, Annie Karkuszewskiej, Izabeli Czerw, Monice Jabłońskiej, Marii Nosko, Iwonie Karwat za to, że zawsze znajdują czas dla potrzebujących.

Słowa uznania kierujemy również do strażaków Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, którzy udostępnili pomieszczenia na zgromadzenie darów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Hrubieszowie, która oddelegowała Grzegorza i Jarosława Wojtiuka oraz Szymona Ufnala i udostępniła środek transportu, drukarni Anny Jaworskiej w Hrubieszowie, która sponsorowała ulotki i identyfikatory.

Dziękujemy Monice Góźdź, Marcie Mazurek i Małgosi Kołtun uczniom ZSM nr 3 w Hrubieszowie Paulinie i Natalii Pańko oraz Kasi Wilkos uczniom Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Hrubieszowie za posegregowanie zebranej żywności. Dziękujemy też Łukaszowi Chęcińskiemu, Jakubowi Zalewskiemu i Markowi Chmielewskiemu uczniom Zespołu Szkół Miejskich nr 3 w Hrubieszowie, którzy uczestniczyli w liczeniu datków.

 

Tomasz Wojciech Antoniuk