Poezja Stanisławy Burdy

W posłowiu Piotr Sanetra napisał „W subtelnej i pięknej polszczyźnie Poetka szkicuje urodę swojej małej i wielkiej Ojczyzny, dotyka ich ran i chwały, rozmawia z najbliższymi, modli się i troszczy o losy świata”. Cóż więcej tu dodać?

Reklamy

Nasza znakomita poetka z Hrubieszowa, Pani Stanisława Burda, wydała już trzynasty tom własnej poezji pt. „Słowo o nadziei”.

Okładkę zaprojektował i wewnątrz książki rysunki odnoszące się do poezji wykonał nasz świetny malarz – rysownik p. Alfred Przybysz.
Wierszy dłuższych i krótszych jest 75 na 120 stronach.

Książka nie byłaby wydana, gdyby nie darczyńcy: wszystkie urzędy lokalne, UM w Wojniczu, Fundacja Kultury i Przyjaźni Polsko – Francuskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Grabowcu oraz wielu indywidualnych z Hrubieszowa, Dziekanowa, Wojnicza, Zakrzowa, Zamościa, Gorlic, Wrocławia, Strzyżowa, Obrowca, Dębiny Zakrzowskiej, Krakowa, Nieledwii, Katowic, Tarnowa, i Jarosławca (wykaz imienny jest w książce).

Moją uwagę, jako sportowca, zwrócił wierz o Adamie Małyszu, czyli sukcesy tego zawodnika dla naszego kraju również nie zostały obojętne dla naszej znakomitej Poetki.

Oto on.

„Leć Orle”

Na szczycie
Małysz –

Niewiarygodne ?
– ależ tak !

nad Letalnicą
majestatyczne
skrzydła rozwinął
orzeł !

i rozkołysał się
biało – czerwony
las

– chwila skupienia
trwa

Adamie leć…
po
Kryształową kulę !

Radosną wieść
o polskim skoczku
z Wisły
– znad Letalnicy
poniósł w świat
orzeł !

Książkę można kupić w księgarni w ciągu ABC.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Okładka ostatniego wydawnictwa zbioru poezji Stanisławy Burdy.