Pokaz laserowy na wesele czy fajerwerki? Sprawdź popularne atrakcje!

Pokaz laserowy jest uniwersalnym show, które sprawdza się nie tylko podczas imprez masowych czy promocyjnych, ale jest też coraz częściej wybierany, jako atrakcja na wesele. Może on zostać przeprowadzony zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Jest to szczególnie ważne w miejscach, w których inne atrakcje, takie jak fajerwerki, są niemożliwe do zrealizowania.

 

Sponsorowane

Rosnąca świadomość społeczeństwa na temat szkodliwości fajerwerków, ale także coraz większe obostrzenia, sprawiły, że na popularności, w ostatnich latach, zyskują pokazy laserowe. To wygodna forma atrakcji, która nie wymaga otwartej przestrzeni, ani starania się o dodatkowe pozwolenia. Takie show może się odbyć również wewnątrz budynku, dlatego pora roku nie stanowi przeszkody. Pokaz laserowy na weselu jest też doskonałym sposobem na wyróżnienie się na tle innych tego typu uroczystości.

Pokaz laserowy, fajerwerki czy może bańki mydlane?

Państwo młodzi wybierając atrakcje na wesele kierują się głównie modą, ale biorą również pod uwagę to czy przygotowana niespodzianka spodoba się gościom oraz – jak będzie ona wyglądała na zdjęciach. Są one pamiątką na całe życie, dlatego warto postarać się, by miały one wyjątkowy wydźwięk. Dobry fotograf uchwyci w odpowiedni sposób każdą chwilę z tego wyjątkowego wieczoru, jednak niektóre z dostępnych atrakcji są mało spektakularne – może i przyczynią się do tego, że wyjdą ciekawe zdjęcia, jednak na zachwyt gości nie mamy co liczyć.

Puszczanie baniek mydlanych, w zależności od okoliczności może przyczynić się do powstania ciekawych zdjęć. Z racji tego, że same w sobie są mało spektakularne, niejednokrotnie zastępują konfetti podczas wyjścia młodych małżonków z kościoła. Warto jednak pamiętać, że mogą one zostawić plamy na sukni i garniturze oraz zepsuć fryzurę i makijaż. O ile wesele odbywa się częściowo na zewnątrz, a okolica temu sprzyja, mogą być puszczane również na samym weselu i stanowić jedną z atrakcji. Trzeba jednak pamiętać, że ucieszą najbardziej najmłodszych gości weselnych, co może poskutkować nieokiełznaną gonitwą za bańkami, co skutecznie utrudni wykonanie pięknych zdjęć.

Alternatywą dla tego pomysłu jest wypuszczanie gołębi lub… motyli! W obu przypadkach może to zostać uchwycone w wyjątkowy sposób, jednak warto pamiętać, że do uzyskania odpowiedniego efektu konieczne jest użycie większej ilości motyli, co z kolei wpływa na zwiększenie się kosztów tej ulotnej atrakcji.

Fajerwerki natomiast są o tyle kłopotliwe, że wymagają uzyskania pozwolenia oraz odpowiedniej okolicy. Jeżeli wesele odbywa się w bliskim sąsiedztwie drzew lub innych budynków, najprawdopodobniej będzie tam obowiązywał całkowity zakaz używania pirotechniki. Natomiast, aby zostały one ujęte jako tło państwa młodych, pokaz powinien odbywać się w sporej odległości, co również może okazać się problematyczne. Wiele osób – szczególnie starszych oraz małych dzieci, źle znosi huk fajerwerków, nie mówiąc już o zanieczyszczeniu powietrza, jakie generują, dlatego warto tu wziąć pod uwagę zdrowie naszych gości.

Pokaz laserowy może odbyć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Towarzyszy mu sztuczna mgła, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia, a która dodaje mu wyjątkowego uroku. Goście mogą „dotknąć” światła, co jest niezwykłym przeżyciem. Co ważne, pokaz laserowy odbywa się po zmroku – ciemne pomieszczenie, dym unoszący się w powietrzu i wirujące przestrzenie sprawiają, że staje się niezapomnianą atrakcją. Takie show ma zawsze podkład muzyczny. Można je rozbudować o wyrzutnie ognia, co sprawi, że będzie ono jeszcze ciekawsze.

Nie zapominajmy o gościach!

Tradycją stało się, że państwo młodzi w podzięce za przybycie gości, wręczają im drobne upominki. W zależności od charakteru imprezy mogą to być personalizowane krówki, długopisy, niewielkie słoiczki z miodem lub ciasteczka z wytłoczonym podziękowaniem albo dodanym, imiennym liścikiem. W tej kwestii ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia oraz cena. Warto pamiętać, że zakupy hurtowe zawsze będą tańsze niż kupowanie pojedynczych sztuk. Trzeba jednak wziąć pod uwagę preferencje gości oraz dostosować podarki dla wszystkich, tak, by każdy był zadowolony i mile zaskoczony. Nie oznacza to oczywiście, że każdemu z osobna należy dać coś innego, jednak w przypadku, gdy na liście gości weselnych mamy wiele osób zmagających się z różnymi alergiami spożywczymi, warto przemyśleć wybór słodkości i podarować im coś bardziej optymalnego, jak na przykład brelok do kluczy.

Bardzo ważny jest również sposób wręczenia i zapakowania upominków. Niewielkie torebki prezentowe sprawdzą się w przypadku nieco większych podarków, wręczanych na koniec imprezy podczas żegnania gości. W przypadku krówek sytuacja wygląda prościej, ponieważ są one umieszczane zazwyczaj obok winietek, dzięki czemu na gości czeka miła niespodzianka już na samym początku uroczystości.

Podsumowanie

Wśród atrakcji weselnych od jakiegoś czasu prym wiedzie pokaz laserowy. Może zostać zrealizowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, a przy tym nie wymaga uzyskania żadnych zgód, jak ma to miejsce w przypadku fajerwerków. Pokazowi laserowemu towarzyszy sztuczna mgła, która jest całkowicie bezpieczna dla gości, a która niejednokrotnie jest największą atrakcją dla dzieci.

 

(tekst i fot. mat. partnera)