Policjanci i dzieci posadzili Ważniaka

Wczoraj hrubieszowscy policjanci udali się wraz z dziećmi z Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie, ich wychowawcami oraz rodzicami do Nadleśnictwa Strzelce na zaproszenie Pana Nadleśniczego dr Mariusza Nagadowskiego. Dzieci podczas wycieczki mogły przekonać się jak ważną rzeczą dla nas wszystkich jest dbanie o przyrodę.

Reklamy

 

Wczoraj hrubieszowscy policjanci wraz z dziećmi z Miejskiego Przedszkola nr 2 w Hrubieszowie posadzili na placu przy przedszkolu sadzonkę dębu. Roślina była nagrodą dla policyjnej drużyny piłkarskiej za zajęcie IV miejsca w turnieju służb mundurowych.

Drzewko podarował policji Nadleśniczy Nadleśnictwa Strzelce Pan dr Mariusz Nagadowski. Nadleśnictwo w ramach edukacji przyrodniczej, przekazuje sadzonki przy wielu okazjach, promując w ten sposób dbałość o otaczającą nas przyrodę.

Policjanci poprosili Dyrektor Miejskiego przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie Panią Dorotę Pirogowicz, aby przedszkolaki posadziły sadzonkę na placu przy swoim przedszkolu. Pani Dyrektor wraz z wychowawcami i dziećmi chętnie przyłączyła się do tej akcji.

Przedszkolaki w konkursie wybierały imię dla nowego drzewka. Najładniejsze z nich „Ważniak” zostało wymyślone przez Blankę Hucz z grupy starszaków. Zwyciężczyni konkursu otrzymała nagrodę, a wszystkie inne dzieci słodycze.

Następnie, aby przybliżyć najmłodszym ważną inicjatywę dbania o przyrodę, przedszkolaki udały się wraz ze swoimi wychowawcami: Panią Martą Rutkowską i Agnieszką Żukowską, a także grupą rodziców do Nadleśnictwa Strzelce na wycieczkę zorganizowaną przez Nadleśniczego Nadleśnictwa Strzelce Pana dr Mariusza Nagadowskiego.

Na miejscu Pani Justyna Tor – Edukator Leśny przeprowadziła dzieci ścieżką edukacyjną, opowiadając najmłodszym jak dbać o przyrodę.

Przy tej okazji, dziękujemy Nadleśnictwu Strzelce na ręce Pana Nadleśniczego dr Mariusza Nagadowskiego oraz Pani Dyrektor Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Hrubieszowie za podjęcie tak ważnej inicjatywy i przede wszystkim sprawienie frajdy dzieciom.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK0