Policyjna akcja Znicz 2014 w Hrubieszowie i powiecie

Okres „Święta Zmarłych” to dla wielu ludzi czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na cmentarze oddalone nawet o kilkaset kilometrów. Niektórzy zapominają wtedy o bezpieczeństwie stawiając na pierwszym miejscu czas, który chcieliby zaoszczędzić. Dzień 1 listopada charakteryzuje się zwiększonym natężeniem zarówno ruchu pojazdów jak i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają narastaniu zmęczenia. Objawia się to najczęściej ogólną ospałością podczas jazdy i spowolnionym reagowaniem na zaistniałe sytuacje na drodze.

Reklamy

 

Okres Święta Zmarłych charakteryzuje się znacznie zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, szczególnie wylotowych z Hrubieszowa, jak i w rejonach cmentarzy.

Jak co roku w rejonie cmentarza w Hrubieszowie będą zorganizowane dodatkowe parkingi: na bazarze przy ulicy Kolejowej oraz na parkingach przy marketach przy ulicy Kolejowej. Jak wskazuje doświadczenie lat ubiegłych utrudnienia w ruchu występują w miejscowościach: Werbkowice, Teratyn, Trzeszczany, Nieledew, Uchanie, Kryłów, Dołhobyczów, Mircze, Strzyżów, Horodło, Cichobórz, Dziekanów, Szpikołosy, Kopyłów oraz w Hrubieszowie gdzie cmentarze przylegają bezpośrednio do jezdni.

W miejscowości Werbkowice, jadąc w kierunku Hrubieszów – Zamość po lewej stronie jezdni będzie obowiązywał zakaz postoju. Natomiast w  Teratynie naprzeciwko cmentarza będzie również obowiązywał zakaz zatrzymywania się i postoju.

 

Policja apeluje o ostrożność i przypomina:

Należy zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. W miarę możliwości, jeśli mieszkamy blisko cmentarza i jeśli zdrowie nam na to pozwala, na groby najbliższych udajmy się pieszo. Pamiętajmy, aby stosować się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Ważna jest także umiejętność przewidywania sytuacji.

Ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, rozwaga, większa kultura motoryzacyjna to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drogach.

 

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (EK.)