Policyjna akcja ZNICZ

Powiat hrubieszowski

Reklamy

Okres „Święta Zmarłych” to dla wielu ludzi czas nie tylko zadumy i refleksji, ale także czas podróży na cmentarze oddalone nawet o kilkaset kilometrów. Niektórzy zapominają wtedy o bezpieczeństwie, stawiając na pierwszym miejscu czas, który chcieliby zaoszczędzić.

Dzień 1 listopada charakteryzuje się zwiększonym natężeniem zarówno ruchu pojazdów, jak i pieszych, szczególnie w okolicach cmentarzy. Długi i męczący czas podróży, często panujące niekorzystne warunki atmosferyczne, sprzyjają narastaniu zmęczenia. Objawia się to najczęściej ogólną ospałością podczas jazdy i spowolnionym reagowaniem na zaistniałe sytuacje na drodze.

Reklamy

Okres „Święta Zmarłych” charakteryzuje się znacznie zwiększonym natężeniem ruchu na drogach, szczególnie wylotowych z Hrubieszowa, jak i w rejonach cmentarzy. Jak co roku w rejonie cmentarza w Hrubieszowie będą zorganizowane dodatkowe parkingi: na bazarze przy ulicy Kolejowej oraz przy supermarketach Carrefour, Lidl i Tesco.

Jak wskazuje doświadczenie lat ubiegłych, utrudnienia w ruchu występują w miejscowościach: Werbkowice, Teratyn, Trzeszczany, Nieledew, Uchanie, Kryłów, Dołhobyczów, Mircze, Strzyżów, Horodło, Cichobórz, Dziekanów, Szpikołosy, Kopyłów oraz w Hrubieszowie, gdzie cmentarze przylegają bezpośrednio do jezdni.

W miejscowości Werbkowice, jadąc w kierunku Hrubieszów – Zamość, po lewej stronie jezdni będzie obowiązywał zakaz postoju.

Policja apeluje o ostrożność i przypomina:

Należy zwracać szczególną uwagę na pieszych i rowerzystów. W miarę możliwości, jeśli mieszkamy blisko cmentarza i jeśli zdrowie nam na to pozwala, na groby najbliższych udajmy się pieszo.

Pamiętajmy, aby stosować się do podstawowych zasad ruchu drogowego. Ważna jest także umiejętność przewidywania sytuacji. Ograniczone zaufanie do innych uczestników ruchu drogowego, rozwaga, większa kultura motoryzacyjna to elementy, których przestrzeganie uchroni nas przed przykrymi zdarzeniami na drogach.

Zadbajmy także o swoje mienie, nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy i wartościowych przedmiotów, aby nie stały się one łupem złodziei. Jeśli wyjeżdżamy na kilka dni, sprawdźmy czy zamknęliśmy okna i drzwi, poprośmy zaufanego sąsiada o wyjęcie listów ze skrzynki, zebranie ulotek spod drzwi czy zapalenie światła w mieszkaniu, czym damy sygnał, że ktoś jest w mieszkaniu.

***

KPP w Hrubieszowie