3 grudnia 2023

Policyjne newsy

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

Zgodnie z jego życzeniem, sprzedawczyni podała mu 2 paczki mrożonych pierogów, kartę doładowującą do telefonu komórkowego o wartości 10 zł oraz paczkę papierosów. Kiedy kobieta wymieniła kwotę jaką powinien zapłacić mężczyzna, ten zamiast pieniędzy wyciągnął z kieszeni scyzoryk i grążąc nim zażądał wydania całego utargu.

***

Reklamy

Włamywacze z Werbkowic zatrzymani

8 stycznia br. kilka minut po godz. 3.00 w nocy dyżurny KPP w Hrubieszowie otrzymał telefon od 56-letniego mieszkańca gm. Werbkowice. Z relacji mężczyzny wynikało, że nieznani sprawcy usiłowali włamać się do jego sklepu spożywczo-przemysłowego. Jak ustalono włamywacze najprawdopodobniej łomem ukręcili kłódki zabezpieczającej drzwi, po czym próbowali je podważyć. Sprawcy zostali spłoszeni przez przechodzące osoby. Właściciel sklepu wartość uszkodzonych drzwi oszacował na kwotę 300 zł.

W trakcie wykonywania dalszych czynności w tej sprawie policjanci ustalili sprawców tego zdarzenia, którymi okazali się Przemysław M. lat 17 oraz 14-letni Mateusz P. mieszkańcy gminy Werbkowice. Młodzi sprawcy przyznali się do usiłowania włamania do sklepu spożywczo – przemysłowego w Werbkowicach oraz do dwóch innych czynów. Z ich relacji wynikało, że na początku grudnia chcieli włamać się także do dwóch innych sklepów. Policjanci zabezpieczyli łom, którymi młodzi chłopcy posługiwali się.

17-letni Przemysław M. będzie odpowiadał na ogólnych zasadach jak osoba dorosła. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast nieletni odpowie przed Sądem Wydział Rodzinny i Nieletnich w Hrubieszowie.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

***

Sprawcy rozboju zatrzymani

Do zdarzenia doszło pod koniec listopada ubiegłego roku. Około godz. 22.00, 44 letni mieszkaniec gminy Trzeszczany zawiadomił Policję, że jego 16 letni syn kiedy wracał do domu został zaatakowany przez dwóch nieznanych mu młodych mężczyzn. Następnie jeden z tych sprawców przewrócił go na ziemię. Napastnicy zażądali, aby ofiara wydała im swój telefon komórkowy i pieniądze. Kiedy 16 latek nie chciał tego uczynić, wówczas sprawcy zaczęli go bić pięściami po całym ciele oraz kilkakrotnie kopali go. Chłopak w końcu sam wyjął telefon komórkowy wartości 400 zł. i oddał go sprawcom. Napastnicy uciekli. Pokrzywdzony w wyniku tego zdarzenia doznał powierzchownych obrażeń ciała.

W dniu 11 stycznia br. policjanci z hrubieszowskiej komendy po realizowanych wnikliwie czynnościach ustalili i zatrzymali sprawców tego przestępstwa. Okazali się nimi 19 letni Mateusz S. i 16 letni Kamil S. mieszkańcy gminy Werbkowice.

W związku z prowadzonym w tej sprawie postępowaniem obydwu młodym mężczyznom przedstawiono zarzuty. Pełnoletniemu za rozbój grozi kara do 12 lat więzienia. Natomiast o dalszym losie 16 latka zadecyduje Sąd Rodzinny.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

***

Ze scyzorykiem na pierogi

Do zdarzenia doszło 7 stycznia br. około godz. 18.00 w Hrubieszowie przy ul. Uchańskiej. Do jednego ze sklepów spożywczych wszedł młody mężczyzna i poprosił o kilka artykułów. Zgodnie z jego życzeniem, sprzedawczyni podała mu 2 paczki mrożonych pierogów, kartę doładowującą do telefonu komórkowego o wartości 10 zł oraz paczkę papierosów. Kiedy kobieta wymieniła kwotę jaką powinien zapłacić mężczyzna, ten zamiast pieniędzy wyciągnął z kieszeni scyzoryk i grążąc nim zażądał wydania całego utargu.

Sprawca nie ukradł jednak żadnych pieniędzy. Kiedy sprzedawczyni oznajmiła, że w kasie nie ma utargu, sprawca uciekł ze sklepu zabierając wcześniej podane mu artykuły. Wtedy kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policję.

Sprawą zajęli się hrubieszowscy kryminalni. Mundurowi już po kilku dniach ustalili sprawcę tego zdarzenia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Trzeszczan. Mirosław F. za usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia odpowie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia.

P.Ł.

***

Policjanci zatrzymali podpalacza

Do zdarzenia doszło 1 stycznia bieżącego roku. Wówczas to około godz. 20.00 dyż. KPP w Hrubieszowie został telefonicznie powiadomiony przez 60-letniego mieszkańca gm. Dołhobyczów, że w miejscowości Lipina doszło do zapalenia się sterty słomy. Na miejsce zdarzenia oprócz jednostek Straży Pożarnej z Hrubieszowa, Ochotniczych Straży Pożarnych z Dołhobyczowa, Hulcza i Przewodowa przybyli funkcjonariusze z KPP w Hrubieszowie.
Policjanci ustalili, że paląca się słoma znajdująca się na polu należącym do Zakładu Rolnego w Setnikach należy do lubelskiej firmy. Pomimo prowadzonej wielogodzinnej akcji gaśniczej doszło do większościowego spalenia sterty słomy. Wartość strat oszacowana została na kwotę ponad stu czternastu tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonego w tej sprawie śledztwa funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego KPP w Hrubieszowie ustalili i zatrzymali sprawcę podpalenia, którym okazał się Andrzej W. lat 33 zamieszkały gmina Dołhobyczów. Wymieniony przyznał się do zarzucanego mu czyny. 33-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Z uwagi, że prowadzone w tej sprawie śledztwo ma charakter rozwojowy Prokurator Rejonowy w Hrubieszowie wystąpił do Sądu Rejonowego w Hrubieszowie o zastosowanie wobec Andrzeja W. tymczasowego aresztowania.

Oficer Prasowy KPP w Hrubieszowie
w/z asp. Jarosław Karkuszewski

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2010