Policyjne newsy 24.04.2007

Amunicja na drodze
23 kwietnia do placówki Straży Granicznej w Chłopiatynie zgłosił się 70-letni mieszkaniec gminy Dołhobyczów, który zeznał, że 20 kwietnia na drodze w miejscowości Hrebenne znalazł zawiniątko z 27 sztukami amunicji do broni krótkiej i 16 sztukami do broni długiej.

Reklamy

Amunicję zatrzymała policja, a sprawa została przekazana do komendy tomaszowskiej, która poprowadzi dalsze czynności śledcze.

Złodziej w szkole

23 kwietnia mieszkanka Hrubieszowa powiadomiła policję o kradzieży, do której doszło w Gimnazjum nr 3. Jej 15-letniej córce skradziono pozostawiony w plecaku na czas lekcji w-f telefon komórkowy o wartości 1500 zł. Sprawcy kradzieży nie ustalono.
Policja apeluje o to, by w czasie lekcji wychowania fizycznego przekazywać wartościowe przedmioty nauczycielowi, bądź wcale ich nie przynosić do szkoły, a w razie kradzieży niezwłocznie o niej powiadamiać wychowawców, dzięki czemu w znaczny sposób wzrośnie prawdopodobieństwo wykrycia sprawcy.

Uwięziona

23 kwietnia policja otrzymała informację o tym, że 18-letnia dziewczyna była przetrzymywana przez 28-letniego mężczyznę w hrubieszowskim domu jego matki. Dziewczyna zeznała, że przez kilka dni mężczyzna przetrzymywał ją wbrew jej woli i groził zabójstwem. Podejrzany został zatrzymany, a policja ustaliła, że dziewczyna i mężczyzna byli ze sobą związani uczuciowo. Mężczyzna jest żonaty, ale obiecywał rozwieźć się z żoną i poślubić 18-latkę. Kiedy ta chciała od niego odejść, miał jej grozić zabójstwem.
Podejrzany po przesłuchaniu został zwolniony.

Śmierć w piwnicy

21 kwietnia mieszkanka Hrubieszowa zawiadomiła dyżurnego, że w okolicach Słoneczka na ul. Polnej widziała zakrwawionego mężczyznę. Na miejsce udał się policyjny patrol, który odnalazł martwego mężczyznę w piwnicy jednego z bloków przy u. Polnej. Okazał się nim mieszkaniec tego samego bloku , 68-letni Jarosław M. Policja ustaliła, że mężczyzna częstokroć spożywał alkohol, był skłócony z żoną i od dłuższego czasu mieszkał w piwnicy. Oględziny zwłok wykazały, że denat miał obrażenia twarzy.
Prokuratura zarządziła przeprowadzenie sekcji zwłok.
Policja poszukuje osób, które miały w tym dniu kontakt ze zmarłym, widziały go, jego upadek lub ewentualną bójkę i apeluje do nich o przekazanie informacji na ten temat.

Ciągnik w rowie

20 kwietnia o godzinie 3 nad ranem dyżurny otrzymał informację, że w Mienianach w przydrożnym rowie znajduje się rolniczy ciągnik. Po przyjeździe na miejsce okazało się, że w okolicy nie ma kierowcy. Wkrótce innym ciągnikiem przybyli dwaj mężczyźni, którzy po badaniu alkomatem okazali się być pijani. Jeden z nich (mający 1,37 promila alkoholu we krwi) okazał się być 43-letnim właścicielem znajdującego się w rowie pojazdu, zamieszkałym w Cichobórzu. Nie przyznał się on do prowadzenia ciągnika, twierdził, że został mu on skradziony. Policja przedstawiła mu zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Wypadek na Piłsudskiego

19 kwietnia w Hrubieszowie na ul. Piłsudskiego pijany 24-latek (1,93 promila alkoholu we krwi) kierując samochodem marki Volkswagen Golf nie ustąpił pierwszeństwa nadjeżdżającemu pojazdowi Daewoo Lanos w wyniku czego doszło do zderzenia. Dwoje pasażerów Golfa z ogólnymi obrażeniami ciała zostało przewiezionych do szpitala. Kierowca Lanosa był trzeźwy.

informacje przekazała
rzecznik KPP w Hrubieszowie
Justyna Popek