Poloniada 2014: Hrubieszów i Gotania nominowani do nagrody

W dniach 15-16 marca 2014 roku w Orlen Arenie w Płocku odbędą się Targi Kultury i Promocji Miast i Regionów – Poloniada 2014. Po raz pierwszy do Płocka przyjadą przedstawiciele blisko 40 samorządów, by zaprezentować ofertę kulturalną swoich miast czy regionów. W trakcie Poloniady odbędzie się gala wręczenia Kogutów – nagród przyznawanych w dziedzinie kultury oraz promocji. W kategorii „Kreator Promocji – Wyróżnienie osoby bądź samorządu za całokształt działań promocyjnych” nominowany został Hrubieszów i projekt „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”.

Reklamy

W Targach wezmą udział nadmorskie kurorty oraz górskie ośrodki turystyczne, które chętnie są wybierane na miejsce dłuższego wypoczynku, jak również miejscowości położone bliżej centralnej Polski, do jakich warto udać się chociażby na weekend.

Targi Kultury i Promocji Miast i Regionów to również impreza rodzinna, na której szczególnie mile widziane są dzieci. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy specjalny projekt Poloniada Kids, czyli strefę, gdzie najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach kulinarnych, plastycznych czy tanecznych. Te ostatnie poprowadzi doskonale znana artystka, tancerka, choreografka – Mandaryna.

Na maluchy czeka też wyjątkowe stoisko, na którym będzie można ulepić naczynia z gliny. To nie koniec! W Orlen Arenie stanie także mobilne planetarium, dzięki któremu miłośnicy astronomii będą mogli obejrzeć gwieździsty spektakl. Przed halą będzie natomiast ustawiony astrobus, a w nim specjalny sprzęt do oglądania plam słonecznych. Przed halą powstanie także Szkółka Kiteboardingowa.

Miasta będą prezentowały swoją ofertę kulturalną zarówno na swoich stoiskach jak również na dużej scenie. Posłuchamy Staśka Wielanka i Kapeli Warszawskiej jak również takich zespołów jak Kurna Chata z Ustronia Morskiego. Nie zabraknie też występów zespołów z repertuarem kaszubskim.

Obejrzymy pokazy zespołów ludowych jak również tańca nowoczesnego. Na scenie zaprezentuje się także Drużyna Gotów z Lubelszczyzny. Gościem specjalnym Targów Kultury i Promocji Miast i Regionów będzie zespół De Mono, który w lutym tego roku, wraz z Polską Orkiestrą Radiową wydał album z największymi przebojami.

 

Gala Kogutów

W trakcie Poloniady odbędzie się gala wręczenia Kogutów – nagród przyznawanych w dziedzinie kultury oraz promocji. Które miasta zostaną wyróżnione za najlepsze działania reklamowe? Jaki festiwal najlepiej spełnił swoją rolę? Które hasło promocyjne okazało się najbardziej chwytliwe? Na te pytania poznamy odpowiedź już 15 marca.

W kategorii „Kreator Promocji – Wyróżnienie osoby bądź samorządu za całokształt działań promocyjnych realizowanych w sposób nieszablonowy, nowatorski” nominowany został Hrubieszów i projekt „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”.

W mieście nad Wisłą po raz pierwszy zostaną przyznane nagrody w dziedzinie promocji i kultury. Samorządy, które w minionym roku wykazały się największą inwencją twórczą przy promowaniu swojego regionu oraz zorganizowały najciekawsze wydarzenia kulturalne mają szansę otrzymać Koguta Poloniady. W trakcie gali poznamy Lidera Promocji – będzie nim ten samorząd, który w minionym roku przeprowadził najlepszą kampanię reklamową. Wybrane zostanie także najlepsze wydawnictwo promocyjne i informacyjne. W trakcie Gali Kogutów usłyszymy, a także zobaczymy także najlepsze hasło promocyjne. Poznamy również wideo – reklamę, która zdaniem jurorów, będących specjalistami w tej dziedzinie, najlepiej spełniła swoje zadanie. Ostatnia kategoria w dziedzinie promocji, ale także kultury brzmi kreator. Kim jest owy kreator? Jest to osoba bądź zespół ludzi, których działania na rzecz samorządu miały charakter nowatorski i nieszablonowy.

W dziedzinie kultury natomiast, poza wspomnianym już kreatorem, Kogut Poloniady zostanie przyznany jeszcze w czterech kategoriach. Pierwszą z nich jest Lider Kultury, czyli samorząd, który może pochwalić się najlepiej przygotowanym, najciekawszym kalendarzem wydarzeń kulturalnych.

Statuetka powędruje również do organizatora najlepszego festiwalu. Jurorzy zdecydują, która impreza w największym stopniu zrealizowała zadania artystyczne, frekwencyjne oraz rozwojowe. Kogutem Poloniady zostanie nagrodzone także najważniejsze wydarzenie kulturalne, czyli takie, które w szczególny sposób wpłynęło na propagowanie kultury.