6 grudnia 2023

Pomaga oddając krew. Odznaczenie dla funkcjonariusza ZK w Hrubieszowie [ZDJĘCIA]

W dniu 26 lipca 2022 roku w hrubieszowskiej siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża, funkcjonariusz Zakładu Karnego w Hrubieszowie otrzymał odznaczenie przyznawane krwiodawcom.

Reklamy

St. chor. Paweł Sagadyn – st. instruktor działu ochrony Zakładu Karnego w Hrubieszowie został uhonorowany odznaką „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi I Stopnia”. To kolejny funkcjonariusz hrubieszowskiej jednostki, który oddał już ponad 18 litrów krwi!

Funkcjonariusze Służby Więziennej oddając krew uczestniczą w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Tradycja oddawania krwi od lat wpisana jest w funkcjonowanie jednostek penitencjarnych, również Zakładu Karnego w Hrubieszowie. Funkcjonariusze z Naszej jednostki regularnie biorą udział w akcjach społecznych takich jak m. in. Ogólnopolska Akcja Honorowego Oddawania Krwi „Nasza Krew – Nasza Ojczyzna”.

Reklamy

Honorowe krwiodawstwo to wspaniała metoda leczenia, której nie można zastąpić w żaden inny sposób. Propagowanie tej szlachetnej idei leży w społecznym obowiązku każdego z Nas. Pamiętajmy, że ta krew ma pomagać potrzebującym, a każdy z naszego otoczenia może w przyszłości wymagać wsparcia.

Serdecznie gratulujemy wyróżnionemu i życzymy powodzenia w dalszym krzewieniu idei honorowego krwiodawstwa, pomocy potrzebującym oraz propagowaniu wzorcowych postaw wpisujących się w etos funkcjonariusza Służby Więziennej.

­

­

(źródło i fot. Zakład Karny w Hrubieszowie / opracowanie: mł. chor. Damian Fedziuryna)


Zobacz też:

Hrubieszów: W zakładzie karnym zainstalowano panele fotowoltaiczne [ZDJĘCIA]

Hrubieszów: W zakładzie karnym zainstalowano panele fotowoltaiczne [ZDJĘCIA]