Pomoc dla pani Rozalii – ZDJĘCIA

Po raz kolejny funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Hrubieszowie, w czasie wolnym od służby wsparli Panią Rozalię.

Reklamy

„Czynimy dobro innym, ponieważ ono sprawia, że stajemy się lepsi” – doskonale wiedzą o tym funkcjonariusze Służba Więzienna, którzy nieustannie niosą pomoc potrzebującym.

Po raz kolejny funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Hrubieszowie, w czasie wolnym od służby wsparli Panią Rozalię. Seniorkę poznali w grudniu 2020 roku, przy okazji niesieniu pomocy w ramach akcji „Szlachetna Paczka”.

Tym razem dostarczyli Pani Rozalii opał, który na pewno zabezpieczy jej potrzeby również na następną zimę.

Wszystko było możliwe dzięki uprzejmości jednego z członków Organizacja Terenowa NSZZ FIPW w Hrubieszowie, który całkowicie nieodpłatnie przekazał porąbane drzewo.

– Panią Rozalię wybraliśmy z uwagi na jej bogaty życiorys – piszą na swojej stronie hrubieszowscy funkcjonariusze. – Będąc dzieckiem musiała uciekać na Sybir. Pomagała wszystkim dookoła, nie myśląc o swoim szczęściu. Niestety nie założyła swojej rodziny i nie może liczyć na pomoc bliskich. Jest osobą schorowaną o niskich dochodach. Po odliczeniu wydatków na leczenie, zakup opału i uiszczenia niezbędnych opłat, pozostaje jej niewiele na życie. Mimo przeciwności losy jest zawsze uśmiechnięta. Ogromną przyjemność sprawia jej rozmowa z drugim człowiekiem. Uwielbia swoje koty, które są całym jej światem i głównym towarzystwem jej życia.

– Uśmiech Pani Rozalii jest dla nas największą nagrodą za poświęcony czas i zaangażowanie – dodają strażnicy.

(info i fot. ZK Hrubieszów)


Zobacz też:

Hrubieszów: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji dyrektora SP ZOZ

Hrubieszów: Zarząd Powiatu nie przyjął rezygnacji Dariusza Gałeckiego z funkcji dyrektora SP ZOZ

LubieHrubie na Instagramie