14 kwietnia 2024

Pomóżmy przetrwać zimę szkole w Gozdowie!

Gozdów to miejscowość w gminie Werbkowice, gdzie funkcjonuje od zawsze szkoła podstawowa. Od 11 lat prowadzona jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Gozdów. Jest jedyną szkołą w Polsce, która nosi imię Kolejarzy Ofiar II Wojny Światowej.

Dotychczas jakoś sobie radzili, ale kiedy wzrosły ceny opału, małą szkółkę w gminie Werbkowice też dotknął kryzys paliwowy. Subwencja oświatowa i dotacja ledwie wystarcza na zapewnienie płac i drobnych rachunków na bieżące funkcjonowanie szkoły.

W związku z tym, nauczyciele, uczniowie, rodzice i pracownicy Publicznej Szkoły Podstawowej w Gozdowie, zwracają się z ogromną prośbą o wsparcie finansowe, bowiem z braku środków na olej opałowy, będą musieli zamknąć szkołę w środku roku szkolnego.

­

Apelują też do absolwentów Szkoły Podstawowej w Gozdowie, gdzieś „rozsianych” po całym świecie – pomóżcie szkole swojego dzieciństwa, usytuowanej wśród pięknych świerków, które pamiętają pokolenia!!!

Widmem zamknięcia szkoły przede wszystkim przerażone są dzieci i ich rodzice – wszyscy zdają sobie sprawę, że zmiana środowiska, będzie wiązała się również z dużymi zmianami w sferze emocjonalnej dzieci.

Mieszkańcy Gozdowa założyli zbiórkę – „każdy wpłacony grosz, będzie dla nich złotem”.

­

Link do zbiórki naszkołę w Gozdowie »

­

­
Danuta Muzyczka

fot. DM, zrzutka.pl


Zobacz też:

Bywałyśmy w Hrubieszowie, kiedy nie było tej okrutnej choroby z nami

Bywałyśmy w Hrubieszowie, kiedy nie było tej okrutnej choroby z nami


Zerknij na Instagram →