Pompa ciepła – ekologiczne ogrzewanie domu. Czy warto ją mieć?

Pompa ciepła to nowoczesne i w pełni ekologiczny system ogrzewania domu. Coraz więcej osób decyduje się na inwestycję w to urządzenie, ale sporo osób ma również wątpliwości, które powstrzymują ich przed zakupem. W tym artykule odpowiadamy na podstawowe pytanie: czy warto mieć pompę ciepła w swoim domu? Zapraszamy do dalszej lektury tego tekstu!

Reklamy

Pompa ciepła – co to takiego?

Czym w ogóle jest pompa ciepła? Jest to specjalne, w 100% ekologiczne urządzenie, które pobiera energię cieplną z otoczenia ogrzewanego budynku (woda, grunt, powietrza), po to, by ją magazynować, a następnie wykorzystać właśnie do ogrzania jego wnętrza. Jest to bardzo wydajny sprzęt, który może bez problemu zapewnić optymalną temperaturę każdemu z domowników. Można przy jego pomocy ogrzewać również wodę. Kluczowe jest jednak to, by dopasować urządzenie do parametrów budynku oraz potrzeb wszystkich domowników. Przykładem systemów wysokiej jakości są chociażby pompy ciepła Elektro Control. Firma ta specjalizuje się w produkcji sprzętu odpowiedzialnego za dostarczanie energii do nowoczesnych domostw, a sporą zaletą jej oferty jest fakt, że pompy ciepła i fotowoltaika marki Elektro Control mogą ze sobą współpracować, co naprawdę bardzo wyraźnie obniża koszty pozyskiwania energii. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem, to nie czekaj i sprawdź propozycje tego producenta. Pompy ciepła Elektro Control to w naszej opinii czołówka rodzimego rynku urządzeń tego typu.

Pompy ciepła – najważniejsze zalety

Czy warto zainwestować w pompy ciepła Elektro Control? W naszej opinii jak najbardziej! Lista zalet tego sprzętu jest bowiem całkiem pokaźna. Przede wszystkim, mowa tu o urządzeniach w 100% ekologicznych – pompy nie emitują żadnych spalin, ponieważ są elektryczne. Biorąc pod uwagę to, że pompy ciepła i fotowoltaika marki Elektro Control są sprzedawane w pakiecie, możesz praktycznie do zera zredukować koszt produkcji energii do Twojego domu i ogrzać go za darmo. Brzmi świetnie prawda? Warto zresztą wspomnieć przy tej okazji o samej energooszczędności pomp. Szacuje się, że w porównaniu do innych pieców elektrycznych odpowiedzialnych za ogrzewanie domu, pompy ciepła Elektro Control pobierają nawet do 60% mniej energii. Dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych, bez problemu wyprodukujesz w okresie letnim odpowiednią ilość prądu, by zasilać pompę energią przez cały sezon.

Wady pomp ciepła – czy jest się czego obawiać?

Żeby nie było zbyt pięknie, należy wspomnieć też o potencjalnych wadach tego rozwiązania. Najważniejszą z nich jest chyba poziom głośności urządzenia. Hałas generowany przez pompy nie jest aż tak wyraźny, jednak osoby wyczulone na jego punkcie lub miewające problemy z zaśnięciem, mogą mieć w tej sytuacji problem. Pompa podczas pracy generuje określony dźwięk i to od Ciebie zależy, czy będziesz umieć przejść nad nim do porządku dziennego. Oczywiście, inwestycja w tak wydajne i ekologiczne urządzenie wiążę się również z kosztami. Jeśli spojrzy się jednak na skalę długofalowych oszczędności, cena przestaje robić aż tak duże wrażenie.

­

(tekst i fot. mat. partnera)