Pomysły na słodkie prezenty na gwiazdkę

Nie ma chyba bardziej uniwersalnego pomysłu na upominek niż czekolada – doskonale nadaje się również jako prezent bożonarodzeniowy. Gdy jednak poszukujesz czegoś innego niż zwykła tabliczka czy pralinki, zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami na czekoladowe podarunki inne niż wszystkie!

Reklamy

 

Czekolada nie tylko jest pyszna, ale również jest pełna wartościowych składników odżywczych. Najbardziej bogata jest czekolada gorzka, która zawiera mnóstwo magnezu, żelaza, cynku, miedzi i innych mikroelementów. Również w czekoladzie znajduje się duża ilość polifenoli, które dzięki swoim właściwościom pozwalają na zmniejszenie tempa starzenia się komórek. Dzięki niej można również poczuć się lepiej – to wszystko dzięki zawartości fenyloetyloaminy (PEA) – endorfiny, która nazywana jest również „hormonem szczęścia”.

 

Jeżeli poszukujesz dobrego pomysłu na słodki upominek, zamiast zwykłej czekolady lub bombonierki pomyśl jednak o czymś jedynym w swoim rodzaju, co na pewno od razu wzbudzi uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami!

 

1. Czekolada z własnymi dodatkami

Działają manufaktury czekolady, które pozwalają swoim klientom na samodzielne skomponowanie tabliczki – można wybrać wówczas rodzaj czekolady oraz dodatki, na przykład orzechy, bakalie czy przyprawy, aby stworzyć unikatową kompozycję. Takiej czekolady nie kupisz w zwykłym sklepie!

 

2. Czekoladowa gra

Ciekawym pomysłem na czekoladowy prezent jest również gra – warcaby, szachy czy kółko i krzyżyk z czekoladek. W zestawie znajduje się wówczas plansza oraz pionki w formie czekoladek, które służą do gry. Taki oryginalny upominek na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym spędzać czas na graniu w gry planszowe.

 

3. Czekoladowy telegram

Kolejnym podarunkiem z czekolady są telegramy wykonane z czekoladowych literek – do wyboru są zarówno gotowe życzenia, jak i również można przygotować je samodzielnie, na przykład dodając do życzeń imię osoby, która ma otrzymać upominek.

 

4. Czekoladowy prezent z personalizowanym opakowaniem

Interesującą alternatywą dla zwykłej czekolady będzie też taka z personalizowanym opakowaniem – oznacza to, że mogą znaleźć się na niej różne życzenia i grafiki zgodnie ze swoim pomysłem. Z takiej oferty można skorzystać między innymi w ofercie ChocoRepublica.

 

5. Selekcja luksusowych pralinek z czekolady

Innym pomysłem na czekoladowy prezent dla bardziej wymagających będzie zestaw składający się z rozmaitych pralinek z czekolady stworzonych ręcznie. Można często wyselekcjonować je samodzielnie, aby zawierał on rozmaite smaki, które będą mogły przypaść do gustu obdarowanej osobie. Wszystkie pralinki najczęściej umieszczone są w dekoracyjnym opakowaniu.

 

Zatem jeżeli interesują cię oryginalne prezenty na gwiazdkę, które będą inne niż wszystkie, czekolada w wyjątkowej odsłonie może być strzałem w dziesiątkę. Zakupy można wykonać już teraz on-line!

 

 

fot. mat. sponsora