Popsuty sprzęt AGD? Sprawdź jak wybrać dobrego serwisanta!

Awaryjność współczesnych sprzętów domowych urasta czasami niemalże do rangi anegdoty. Żartujemy, że są ona projektowane tak, by działać sprawnie do końca gwarancji i ani dnia dłużej. Pozornie mogłoby się wydawać, iż serwisów oferujących pogwarancyjną naprawę nie brakuje, jednak w praktyce jakość świadczonych przez nich usług pozostawia wiele do życzenia. Jak wśród tłumu pseudo fachowców odnaleźć tych godnych zaufania?

Reklamy


Fachowiec na dowóz

Niewielu z nas wyobraża sobie, by naprawa lodówki czy pralki mogła się odbyć gdziekolwiek poza naszym własnym domem. Dostarczenie urządzeń tych gabarytów do serwisu jest właściwie niemożliwe. Problem pojawia się, gdy mieszkamy w dalszej odległości od ścisłego centrum – co w przypadku miasta rozmiarów Warszawy nie jest trudne – lub w jednej z okolicznych miejscowości. Szanujące się serwisy nie obciążają klienta kosztami dojazdów, nietrudno trafić jednak na specjalistów, którzy doliczą to do rachunku klienta.

Co ciekawe, nadal wielu fachowców osobno wycenia również postawienie diagnozy. To jednak nie jest jeszcze najgorszy typ specjalisty – są również tacy, którzy po prostu usuwają awarię nie informując uprzednio właściciela sprzętu, ile będzie go to kosztować. Warto upewnić się, iż trafiliśmy na serwisanta, który najpierw porozmawia z nami o cenie naprawy i zapyta, czy zgadzamy się, by przystąpił do pracy.

 

Życie bez lodówki

Gdy już uda nam się skontaktować z serwisantem, który zjawi się pod wskazanym przez nas adresem, pojawia się następna newralgiczna kwestia, czyli okres oczekiwania na jego przyjazd. Awaria większości sprzętów domowych to sprawa wymagająca właściwie natychmiastowej interwencji. W najgorszej sytuacji są rzecz jasna osoby, w których domu uszkodzeniu uległa lodówka lub zamrażarka – znajdujące się w niej jedzenie już po kilku godzinach nadawać się będzie wyłącznie do wyrzucenia. Większości z nas równie ciężko wyobrazić sobie życie bez pralki, kuchenki, piekarnika czy zmywarki. Szczególnie problematyczne są te urządzenia, z których w niekontrolowany sposób wyciekać może woda. Szybkość dojazdu fachowca to nie ostatni z naszych problemów – zwykle musi się on jeszcze dostosować do naszych godzin pracy. Znalezienie tak elastycznego serwisanta czasami graniczy niemalże z cudem.

 

Fachowiec uniwersalny

Nie jest tajemnicą, że większość serwisów specjalizuje się w naprawie sprzętu tylko kilku konkretnych marek. Jeśli skusiliśmy się na jakiś rzadki model lub wybraliśmy mało popularnego producenta, możemy mieć problem. Dlatego też w przypadku awarii warto kontaktować się z serwisami współpracującymi z wieloma specjalistami. Zwiększa to nasze szanse na znalezienie fachowca zaznajomionego ze specyfiką akurat naszego sprzętu.

 

Naprawione – i co dalej?

Zadziwiać może, jak niewielu fachowców udziela klientom gwarancji na wykonaną przez siebie usługę. Gdy po upływie kilku miesięcy od naprawy awaria nawraca, większość serwisów potraktuje to jako zupełnie nowe zlecenie. Zanim zdecydujemy się więc na skorzystanie z oferty danego specjalisty, upewnijmy się, iż jest pewien swoich kompetencji i może za nie ręczyć.

 

Im więcej, tym lepiej

Jeśli chcemy zwiększyć szanse na pomyślne zakończenie misji „awaria”, powinniśmy kontaktować się z firmami zrzeszającymi fachowców wyspecjalizowanych w przeróżnych urządzeniach czy producentach. Takie serwisy przykładają zwykle baczną uwagę do stałego monitorowania poziomu usług świadczonych przez swoich specjalistów. Dbają o to, by stale poszerzali swoje kompetencje, zaś w razie wyjątkowo kłopotliwej usterki, zawsze można liczyć na pomoc kogoś z centrali.

 

Chociaż sytuacje, w których fachowiec nie wydaje nawet paragonu za wykonaną usługę należą już do rzadkości, nadal ciężko o serwis sprzętów AGD świadczący usługi na naprawdę wysokim poziomie. Ze świecą szukać można firm, które po wykonanej usłudze kontaktują się z klientem, by spytać go o poziom zadowolenia z wykonanej usługi. Numer telefonu do kompetentnego i dotrzymującego terminów fachowca będzie na wagę złota niemalże w każdym gospodarstwie domowym.

Jeśli zależy nam, by awarie w naszym domu zostały usuwane szybko i skutecznie, powinniśmy skontaktować się z serwisem RestartAGD.pl.

 

 

fot. mat. sponsora