Poradnik dla kupujących akcesoria na nowy rok szkolny

W związku z tym, że rozpoczął się już sierpień, co oznacza, że do końca wakacji jest już bliżej niż dalej, rodzice w całej Polsce mają w głowie jedno zmartwienie. Jak i gdzie kupić akcesoria do szkolnej wyprawki, aby zaoszczędzić jak najwięcej czasu, energii i co ważniejsze, pieniędzy. Ten poradnik zawiera w sobie kilka drobnych porad, które mogą ułatwić polowanie na wspomniane akcesoria.

Reklamy

 

Przede wszystkim warto dowiedzieć się jakie dokładnie podręczniki szkolne są potrzebne naszemu dziecko, co przewiduje norma programowa i wybadać ewentualne promocje. Następnie warto zbadać rynek wtórny, rodzinę, znajomych czy kiermasze z używanymi egzemplarzami, które możemy kupić po niższej cenie i zaoszczędzić część pieniędzy.

Niestety, takie poszukiwania odbywają się kosztem czasu, który musimy poświęcić na odwiedzenie antykwariatów i kiermaszów w poszukiwaniu zdobyczy cenowych. Naszym następnym krokiem powinno być sporządzenie odpowiedniej, kompletnej listy, która będzie zawierała każdy produkt potrzebny naszemu dziecku do komfortowej nauki.

Reklamy

Kiedy już sporządzimy listę i upewnimy się, że jest ona kompletna, jedyne co nam zostaje to zdecydować czy wolimy skorzystać z usług księgarni stacjonarnej, czy raczej jej internetowego odpowiednika. Jeżeli wybierzemy pierwszą z nich, narazimy się na kolejki i fakt, że możemy nie kupić wszystkiego w jednym miejscu i będziemy musieli zwiedzić kilka takich lokali.

Jednak dzięki temu mamy możliwość sprawdzenia naszego zakupu, zbadania jego jakości i w razie wypadku skonsultowania się ze specjalista, który jest obecny w każdej takiej placówce.

Jeżeli zaś postanowimy zrobić nasze zakupy w księgarni online, mamy niemal pewną gwarancję tego, że wszystkie produkty dostaniemy w jednym miejscy, gdyż wybór asortymentu w takich miejscach jest ogromny. ponadto, często takie księgarnie oferują niższe ceny niż ich stacjonarne odpowiedniki, szczególnie przy większych zamówieniach, możemy wtedy liczyć na przykład na darmową wysyłkę.

Jednak należy mieć na uwadze fakt, że takie zakupy wiążą się z kilkudniowym oczekiwaniem na kuriera, który dostarcza nam przesyłkę i jest to opcja ryzykowna dla osób, które zakupy odkładają zawsze na ostatnią chwilę. Należy więc na spokojnie przemyśleć i zaplanować całe nasze zakupy, od listy począwszy, przez wybór miejsca zakupów, aż do momentu, w którym te zakupy planujemy robić.


fot. mat. sponsora