Portal LubieHrubie wszedł w dziesięciolecie

Ponad 9 lat temu, dnia 31.10. 2005 r. od godz. 15.12 rozpoczął swoją działalność portal internetowy z chwytliwą nazwą LubieHrubie, umieszczając na nim jako pierwszą informację, news i zdjęcia pt. „Ziemia Hrubieszowska w poezji i w prozie”. A później nastąpiła już lawina informacji, wywiadów, sprawozdań, z historii, polityki, zdjęć, video…

Reklamy

 

Czy portal spełnia oczekiwania czytelników? Mamy nadzieję, że dla wielu tak, o czym świadczą miłe podziękowania, wzmianki o nas w innych mediach, ciągle zwiększająca się ilość czytelników, parada tysięcy komentarzy, domaganie się jeszcze więcej… wszystkiego, itd. Wiemy, że mnóstwo osób, kiedy „odpala” komputer, to zaczyna od naszego portalu, a później, jeszcze raz i następny i jest zadowolony, albo się wścieka, że tego nie ma, czy o czym innym, lecz wszędzie nie można być i nie o wszystkim też się wie. Każdy ma swój punkt widzenia, więc zapewne wielu czegoś brakuje i zapewne mają rację. Więc cóż, może te braki uda się wypełnić, również przy pomocy naszych czytelników, ponieważ każdy z Was może zostać redaktorem lub poinformować w różny sposób o ważnym wydarzeniu. Więc dziękujemy Tym, którzy to czynią i zapraszamy dalszych!

 


Pierwsza informacja na LubieHrubie:

Reklamy


„Ziemia Hrubieszowska w poezji i w prozie”

31.10.2005 r.

Jest takie miejsce u kresowych stanic
Gdzie się z zachodem spotyka wschód
Pradawnych kultur są tu kurhany
I historyczny nie jeden gród
Jest modra rzeka jak modra wstęga,
Która się wije nurtem wśród pól
A nad nią miasto z jeleniem w herbie
Które poznało radość i ból (…)
Jest takie miejsce Hrubieszowszczyzna
Do niej powracasz z najdalszych stron
Na skrzydłach myśli i z drgnieniem serca 
Kiedy zawoła rodzinny dzwon”
/Jan Polit/

Takie, między innymi, poetyckie strofy, współgrając z iście złotolistną aurą, budowały wspaniałą atmosferę zadumy wśród publiczności, która zgromadziła się w Hrubieszowskim Domu Kultury, gdzie w dniu 20 października 2005 r. odbył się finał IV edycji Konkursu Recytatorskiego „Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie”, zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Celem konkursu było ukazanie historii i piękna swojej „małej Ojczyzny” wyrażonych słowami oraz stworzenie warunków do szerszego zaprezentowania poezji i prozy twórców związanych z Hrubieszowszczyzną. Oto ci, z których dorobku czerpano:

Wiecej:

WIADOMOŚCI – Ziemia Hrubieszowska w poezji i prozie Galeria

 


Pierwsza informacja sportowa:

 

31.10.2005 r.

W sobotę, 30 października, w hali sportowej SP i Gimnazjum nr 2 odbył się, zorganizowany z okazji 60 – lecia hrubieszowskiego sportu, turniej piłki ręcznej. Impreza miała na celu integrację pokoleń uprawiających „szczypiorniaka”, a jej hasło brzmiało: „Przeżyjmy to jeszcze raz!”.

W programie imprezy obejrzeliśmy dwa mecze. Pierwszy stoczyli juniorzy Unii, w drugim wystąpili Oldboy’e piłki ręcznej. Imprezę uświetniły występy zespołu tanecznego SKK Słoneczko i zespołu muzycznego. Na górnej galerii hali, publiczność mogła obejrzeć wystawę okolicznościową, przedstawiającą historię piłki ręcznej w Hrubieszowie.

Więcej:

SPORT – Piłka ręczna Galeria

 

 

Podziękowania od redakcji LubieHrubie!

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim czytelnikom LubieHrubie, że chcieli zaglądać na naszą stronę internetową, a i w kontaktach osobistych czy w komentarzach podzielić się swoimi uwagami. Wielu osobom, organizacjom, stowarzyszeniom, klubom, towarzystwom, kołom, samorządowcom, itd. Dziękujemy za współpracę w redagowaniu wiadomości i przesyłaniu zdjęć, korzystania z ich stron internetowych oraz zapraszaniu na ich uroczystości, imprezy, zjazdy, jubileusze, itp.  Oczywiście liczymy na dalszą współpracę, przez co LubieHrubie pozyska dalsze rzesze czytelników!

 


Opracował – mak