Potrzebujesz okularów progresywnych? W Okularium dostaniesz do nich oprawę Oxys w prezencie!

Jeśli jesteś osobą, która potrzebuje dwóch par okularów, ten artykuł jest dla Ciebie. Przeczytaj i dowiedz się, co powinieneś wiedzieć o okularach progresywnych. Doradcy Klienta z salonów optycznych Okularium ogłaszają – progresy to nic strasznego!

Reklamy


1. Dlaczego nagle potrzebuję dwóch par okularów: jednych do czytania, drugich do stałego chodzenia?

Soczewka w naszym oku, na skutek naturalnego procesu starzenia się, traci swoją elastyczność i zdolność akomodacji, czyli zdolność do samodzielnego wyostrzania widzenia w taki sposób, aby wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się w bliskiej odległości. Proces ten fachowo nazywa się prezbiopią i u większości osób zaczyna się około 40 roku życia. Wówczas potrzebna jest dodatkowa para okularów do czytania. Jest to idealny moment na wykonanie okularów progresywnych.

Reklamy

 

2. Co to są okulary progresywne?

Szkła progresywne to najbardziej zaawansowane rozwiązanie optyczne dla Twoich oczu. Dzięki temu, że posiadają kilka obszarów korekcyjnych, umożliwiają wyraźne widzenie przedmiotów znajdujących się w różnych odległościach. Komfortowe widzenie na dalsze odległości jest możliwe, kiedy patrzysz przez górną część okularów. Ma to miejsce np. gdy prowadzisz samochód lub oglądasz telewizję. Obszar pośredni, to środkowa część, gdzie następuję łagodne przejście mocy od wartości do dali, do wartości do bliży. Ta część umożliwia wyraźne widzenie na pośrednie odległości, np. ekran komputera lub deska rozdzielcza podczas jazdy samochodem. Dolna część okularów to obszar, który jest przeznaczony do czytania lub oglądania przedmiotów, które znajdują się w bliskiej odległości. Dzięki takiej konstrukcji okulary progresywne łączą w sobie dwie, a nawet trzy pary okularów: do dali, do pracy przed komputerem i do bliży.

 

3. Które szkła progresywne będą dla mnie najlepsze?

Na rynku jest dostępnych kilka konstrukcji szkieł progresywnych, które różnią się od siebie szerokością pola widzenia. Wiele osób nadal funkcjonuje w szkłach, które wykorzystują technologię produkcji z lat 90. XX wieku. Jest to rozwiązanie ekonomiczne, na pewno przyjazne dla Twojego portfela, jeśli jednak zależy Tobie na rozwiązaniu nowoczesnym, powinieneś zdecydować się na szkła progresywne wykonane za pomocą zaawansowanej technologii. Wyróżnia je zdecydowanie szerokie pole widzenia, brak efektu pływania obrazu, zniwelowany efekt krzywienia się linii widzianych przedmiotów, a także wysoka jakość i komfort widzenia i, co za tym idzie, codziennego funkcjonowania. W profesjonalnych doborze odpowiednich szkieł progresywnych pomogą Ci w salonie optycznym Okularium Doradcy Klienta. W tym celu konieczny będzie dokładny wywiad na temat Twojego otoczenia i codziennego funkcjonowania w ciągu całego dnia (styl pracy, aktywność, uprawiane sporty, jazda samochodem oraz usposobienie).

 

4. Czy okulary progresywne są drogie?

Szkła progresywne są produktem wykonanym na podstawie Twoich indywidualnych parametrów optycznych. Są jak elegancki garnitur uszyty na miarę – są przeznaczone Tylko dla Ciebie. Ich cena jest uzależniona od wielu czynników: wybranej konstrukcji, szerokości pola widzenia, wykorzystanego do produkcji materiału, dodatkowych powłok nakładanych na szkła. Jeśli obawiasz się, że Twoje okulary będą nieestetycznie wyglądać ze względu na wysokie wartości korekcyjne, możesz zdecydować się na szkła, które będą lżejsze, cieńsze, bardziej płaskie. Jeśli potrzebujesz dodatkowej ochrony przeciwsłonecznej, nasz Doradca Klienta zaproponuje Ci szkła fotochromowe, które będą reagować na stopień natężenia światła. Rozwiązań jest naprawdę wiele. Okulary progresywne kosztują więcej od zwykłych okularów do chodzenia lub do czytania, ale pamiętaj, że masz tylko jedną parę okularów, czyli płacisz za jedną oprawę i za jedną parę szkieł. Bardzo często jest to kwota zbliżona do tej, jaką zapłaciłbyś za dwie oddzielne pary okularów. W salonach optycznych Okularium tej jesieni obalamy mit, że okulary progresywne są drogie. Teraz wybierając szkła progresywne renomowanego producenta JZO, oprawkę marki Oxys otrzymasz od nas w prezencie. Zapłacisz zatem tylko za wybrane przez siebie szkła progresywne. To dobry moment, aby jednak zdecydować się na bardziej zaawansowaną soczewkę progresywną, która zapewni Tobie większy komfort użytkowania.


5. A co, jeśli się nie przyzwyczaję do okularów progresywnych?

Rzetelne badanie wzroku, odpowiedni dobór oprawy i montaż szkieł według indywidualnych parametrów, to podstawy do tego, abyś dobrze się czuł w okularach progresywnych. Doradcy Klienta w salonach optycznych Okularium są profesjonalistami i swoją pracą zapewniają zachowanie poprawności tych trzech elementów. Dostaniesz także Gwarancję Adaptacji, czyli pewność, że Twoje okulary zostały wykonane w zgodzie ze sztuką optyczną i szybko nauczysz się w nich funkcjonować, doceniając komfort, jaki wynika z ich użytkowania i idealnego widzenia na każdą odległość. Jeśli jednak do miesiąca czasu nie przyzwyczaisz się do nowych okularów, w ramach Gwarancji Adaptacji będziesz mógł otrzymać okulary spełniające Twoje wymagania. Razem z Okularium nic nie tracisz – możesz tylko zyskać modne okulary i komfortowe widzenie na każdą odległość.

 

 

Już teraz odwiedź najbliższy salon Okularium i umów się na bezpłatne badanie wzroku. Skorzystaj z jesiennej promocji i ciesz się nowymi okularami. Pamiętaj, że ze wszystkimi szczegółami promocji oraz innymi ofertami specjalnymi zapozna Cię Doradca Klienta w salonie.

Już teraz obejrzyj najnowszy spot reklamowy promujący aktualną promocję. Znajdziesz go pod poniższym linkiem: https://www.facebook.com/optykaokularium/videos/1465602750196608/

 

Zapraszamy!

Salon optyczny Okularium

ul. Narutowicza 31

22-500 Hrubieszów

Tel. 84 618 31 92

 

Z aktualną ofertą Okularium zapoznaj się na http://okularium.pl/

Bądź na bieżąco także na portalu Facebook https://pl-pl.facebook.com/optykaokularium/