Powiat hrubieszowski: Druhowie podsumowują rok [ZDJĘCIA]

Trwają zebrania sprawozdawcze podsumowujące 2022 rok w jednostkach ochotniczych straży pożarnych w powiecie hrubieszowskim.

Reklamy

W trakcie zebrań, zarządy jednostek składają sprawozdania z działalności oraz wnoszą o absolutorium dla swojej działalności. W spotkaniach uczestniczą oprócz druhów ochotników, przedstawiciele samorządów, parlamentarzyści, zaproszeni goście, którzy wspierają działalność jednostek oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie.

18 lutego, odbyły się zebrania OSP Mircze, OSP Werbkowice oraz OSP Turkowice, w których uczestniczył zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Bury, Komendant Powiatowym PSP w Hrubieszowie mł. bryg. Piotr Gronowicz oraz jego zastępca mł. bryg. Tomasz Zwolak.

Reklamy

­

W czasie zebrań, prezesi OSP podsumowali ubiegły rok oraz przedstawili plany działalności na rok 2023.

Zastępca Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Mirosław Bury, podziękował za działalność i zaangażowanie druhów w ubiegłym roku, który ze względu na konflikt za naszą wschodnią granicą – wymagał najwyższej aktywności w służbie i wielkiego poświęcenia.

Komendant wojewódzki przedstawił ponadto możliwości, jakie daje nowa ustawa o OSP.

Zebrania były również czasem poświęconym na dyskusje oraz prognozy rozwoju jednostek OSP w powiecie hrubieszowskim na przyszły rok.źródło i fot. KPPSP Hrubieszów / st. kpt. Marcin Lebiedowicz


Zobacz też:

Strzyżów: 23-latek, który wjechał w dom – był pod działaniem środków odurzających [ZDJĘCIA]

Strzyżów: 23-latek, który wjechał w dom – był pod działaniem środków odurzających [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →