Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

W dniu 10 października 2019 r., w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Reklamy

 

Dzień Edukacji Narodowej to najlepsza okazja, by docenić trud jaki nauczyciele wkładają w pracę nad przekazywaniem wiedzy i wychowaniem naszej młodzieży.

W dniu 10 października 2019 r.,  w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Hrubieszowie odbyły się obchody Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

Reklamy

Zanim rozpoczęła się część oficjalna uroczystości, przed społecznością nauczycielską i zaproszonymi gośćmi wystąpił uczeń Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hrubieszowie Oliwier Florek, który pod opieką pani Iwony Szwanc, wykonał piosenkę dedykowaną nauczycielom. Następnie młodzież  z Zespołu Szkół Nr 3 w Hrubieszowie, pod kierunkiem pani Elżbiety Jezierskiej, przedstawiła część artystyczną, w której o nauczycielach było refleksyjnie i z humorem.

Po występie młodzieży zabrała głos Starosta Hrubieszowski Maryla Symczuk, która podziękowała uczniom za wspaniały występ oraz złożyła gratulacje i podziękowała wszystkim nauczycielom powiatowych szkół.  Starosta podkreśliła, że dzisiejsza uroczystość jest okazją, by pochylić się nad istotą zawodu nauczycielskiego; zawodu, którego nie sposób dobrze wykonywać, jeśli nie towarzyszy mu autentyczne powołanie i twórczy zapał. Życzyła wszystkim dyrektorom, nauczycielom, pedagogom, duchowieństwu, aby nigdy nie brakowało im nowatorskich pomysłów do kształtowania  uczniowskich postaw i serc, by  towarzyszyło im zdrowie, wdzięczność i uśmiech ze strony uczniów. W swoim przemówieniu Starosta nawiązała do Wojewódzkich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 09.10.2019r. w Tomaszowie Lubelskim i złożyła gratulacje nauczycielom z naszego powiatu, wyróżnionym nagrodami Ministra Edukacji Narodowej i Kuratora Oświaty


Wyróżnieni nauczyciele:

Siostra Bernarda Kozieł, nauczyciel I LO im. ks. Stanisława Staszica –nagroda Kuratora Oświaty,

Joanna Nieradko, nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3- srebrny medal za długoletnią służbę,

Iwona Szwanc, nauczyciel Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych- srebrny medal za długoletnią służbę,

Jacek Pyda, nauczyciel Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych- srebrny medal za długoletnią służbę.


Nagrodę Starosty Hrubieszowskiego otrzymali:

 

Zespół Szkół Nr 1 w Hrubieszowie

Gałka Anna

Grądz Urszula

Juszczuk Anna

Kozaczuk Ewa

Ryszkiewicz Alicja

 

I Liceum Ogólnokształcące im. ks. St. Staszica w Hrubieszowie

Cygan Barbara

Krupa Marta

 

Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie

Malon Mariusz

Szkalej Iwona

 

Zespół Szkół Nr 4 w Hrubieszowie

Siek Katarzyna

 

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Hrubieszowie

Gronkiewicz Elżbieta

 

Powiatowy Zespół Placówek Szkolno – Wychowawczych w Hrubieszowie

Biernacki Ireneusz

Kryszczuk Ewa

Otręba Ewa

Tarnawska Barbara

Tomicka Agnieszka

 

Na zakończenie Starosta Hrubieszowski Maryla Symczuk  złożyła serdeczne podziękowania na ręce dyrektorów: Zespołu Szkół Nr 3 za przygotowanie części artystycznej i Zespołu Szkół Nr 1 za smaczny poczęstunek i piękne dekoracje.

 

(info i fot.: Starostwo Powiatowe w Hrubieszowie)