Powrót do sprawności w Oddziale Rehabilitacyjnym hrubieszowskiego szpitala – ZDJĘCIA

W Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie funkcjonuje  profesjonalny Oddział Rehabilitacyjny z pododdziałem Wczesnej Rehabilitacji Neurologicznej, w którym pacjenci mogą skorzystać z szerokiej oferty rehabilitacji, w tym także pobytów stacjonarnych, fizjoterapii ambulatoryjnej czy rehabilitacji po COVID-19.

Reklamy

Oddział Rehabilitacyjny z pododdziałem Wczesnej Rehabilitacji Neurologicznej Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie oferuje wysokiej jakości usługi kompleksowej rehabilitacji ogólnoustrojowej osób ze schorzeniami i dysfunkcjami narządu ruchu. W trakcie pobytu, w ramach rehabilitacji stacjonarnej, pacjenci korzystają ze specjalistycznych porad lekarskich oraz z szerokiego zakresu zabiegów rehabilitacyjnych zaplanowanych według zaleceń lekarskich. Terapię prowadzą wykwalifikowani fizjoterapeuci, którzy ściśle współpracują ze sobą, w celu uzyskania jak najlepszych efektów i poprawy kondycji pacjenta.

– W sytuacji, w której dotychczasowa sprawność zostaje utracona na skutek poważnych wypadków, chorób, schorzeń lub przebytych operacji, często jedynym rozwiązaniem jest odpowiednia rehabilitacja. W naszym szpitalu zapewniamy pacjentom kompleksową pomoc, wspieramy w rekonwalescencji i powrocie do zdrowia. Oferujemy różne formy rehabilitacji skierowane do pacjentów z różnymi problemami – ortopedycznymi, neurologicznymi lub pourazowymi. W okresie pandemii szczególnie ważna jest także rehabilitacja po przebytym zakażeniu COVID-19. Nasz oddział świadczy również wczesną rehabilitację neurologiczną, m.in. w stanie po udarze mózgu. Szybka reakcja i wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji daje szansę na powrót do zdrowia po udarze – mówi Alicja Jarosińska, p.o. dyrektora SPZOZ w Hrubieszowie.

Czas trwania powrotu do dawnej sprawności zależy przede wszystkim od stanu pacjenta – przy znacznej niepełnosprawności proces rehabilitacji będzie dłuższy i intensywniejszy. W ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia hrubieszowski szpital realizuje świadczenia w poradni rehabilitacyjnej, fizjoterapii ambulatoryjnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej w warunkach stacjonarnych, rehabilitacji ogólnoustrojowej w ramach Ośrodka Rehabilitacji Dziennej oraz rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19.

 

Profesjonalny zespół i komfortowe warunki

Personel Oddziału Rehabilitacji hrubieszowskiego szpitala składa się z doświadczonych i zaangażowanych w swoją pracę lekarzy specjalistów, pielęgniarek i fizjoterapeutów. Zespół każdego dnia otacza pacjentów profesjonalną opieką medyczną, wykonuje liczne zabiegi rehabilitacyjne, uczy odpowiednich ćwiczeń i motywuje pacjentów do ich wykonywania. Szpital Powiatowy w Hrubieszowie dysponuje rehabilitacyjnym oddziałem szpitalnym z 49 łóżkami i specjalistycznym sprzętem, a także Ośrodkiem Rehabilitacji Dziennej.

W ramach rehabilitacji w warunkach stacjonarnych do dyspozycji pacjentów są komfortowe pokoje z pełnym wyposażeniem – łazienką przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych, telewizorem, radiem, telefonem, lodówką. Pacjenci mają zapewnione także pełne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja). W Oddziale leczeni są pacjenci z zakresu rehabilitacji pooperacyjnej (operacje ortopedyczne), neurologicznej, ogólnoustrojowej oraz po zakażeniu koronawirusem.

­­

(info i fot. SP ZOZ Hrubieszów / Instytut Publico)


Zobacz też:

Karolina Marchlewska nagrodzona! – ZDJĘCIA

Karolina Marchlewska nagrodzona! – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie