22 kwietnia 2024

Pożar garażu w Czortowicach [ZDJĘCIA]

Dziś nad ranem doszło do pożaru garażu w Czortowicach, w gminie Hrubieszów.

– W dniu 23.11.2023 roku o godzinie 2:25 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Hrubieszowie otrzymało zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w Czortowicach – informuje oficer prasowy KPPSP w Hrubieszowie st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

Czytaj: Zderzenie z łosiem w Terebiniu. Dwie osoby poszkodowane [ZDJĘCIA]

– Po przybyciu na miejsce zdarzenia, strażacy zastali pożar budynku gospodarczego, w którym znajdował się warsztat samochodowy.

Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody do wnętrza palącego się budynku.

Po przytłumieniu ognia przystąpiono do dogaszania tlących się elementów wyposażenia oraz konstrukcji budynku. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną – nie stwierdzono obecności zarzewi ognia.

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej – dodaje st. kpt. Marcin Lebiedowicz.

W działania na miejscu zdarzenia udział brały – 2 zastępy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej z Hrubieszowa oraz OSP KSRG Dziekanów, OSP Moniatycze. Łącznie w akcji uczestniczyło 14 strażaków. Interwencja trwała 4 godziny i 11minut.

Straty wstępnie oszacowano na 300 tys. zł.

Zobacz też:

Hrubieszów: Trwa rozbudowa izby przyjęć [ZDJĘCIA]

Zerknij na Instagram →źródło i fot. KPPSP w Hrubieszowie / info. st. kpt. Marcin Lebiedowicz, foto. mł. asp. Maciej Spisacki