Pożar w Elfie

20 stycznia 2006 roku
W Hotelu Elf doszło do pożaru pomieszczenia socjalnego w piwnicy budynku. Pożar prawdopodobnie powstał w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej.

Reklamy

br />Właściciel straty materialne wstępnie oszacował na 10 tys. zł. W pożarze ucierpiał pracownik hotelu, który ma poparzoną rękę.

Utrudnieniem w akcji gaśniczej było duże zadymienie. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Konieczne było zamkniecie sklepu spożywczego znajdującego się nad objętym pożarem pomieszczeniem.

Dla bezpieczeństwa użytkowników hotelu, kierujący akcją zlecili sprawdzenie części budynku pod względem zagrożenia czadem. Na miejsce zdarzenia wezwano też Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Pogotowie Ratunkowe i Energetyczne oraz Policję.

Na miejsce pożaru przybył Komendan Powiatowy PSP st. kpt. Piotr Kierepka. W działaniach gaśniczych wzięło udział 5 samochodów i 11 strażaków.

Ogień w zakładzie szklarskim

Również 20 stycznia doszło do pożaru w zakładzie szklarskim na ul. Szewskiej. Od piecyka grzewczego, tzw. Kubusia zapaliła się ściana i strop. Na szczęście pożar nie wyrządził dużych szkód. W akcji gaśniczej brał udział wóz strażacki i samochód dowódcy Jednostki Ratowniczo Gaśniczej.

materiał przygotował rzecznik KP PSP Piotr Sendecki

zobacz zdjęcia >>