Poznaj 7 sposobów na idealnie czystą wodę w domu

Z wodą mamy do czynienia na co dzień, jednak ilu z nas zdaje sobie sprawę z tego, co tak naprawdę zawiera? Często różnica między wodą surową, a filtrowaną jest diametralna. Jak sprawić, by z kranu popłynęła wyłącznie krystalicznie czysta woda przyjazna domownikom i instalacji? Mamy na to aż 7 sposobów!

Reklamy

 

Woda przyczyną strat i niedogodności?

Choć problem z wodą zaczynamy zazwyczaj zauważać dopiero wtedy, gdy radykalnie zmieni się jej barwa, smak lub zapach, to w rzeczywistości woda o nieodpowiednich parametrach oddziałuje na nasz dom i na nas cały czas i to niekoniecznie w pozytywny sposób.

Przede wszystkim mogą pojawić się problemy z instalacją wodną. W wodzie może występować wiele substancji, które wytrącając się podczas przepływu, tworzą osad. Taka warstwa skutecznie zmniejsza przepływ i wydajność. Jeśli osadu pojawi się naprawdę dużo, może spowodować nawet całkowite zarośnięcie światła rur i poważne awarie.

Podobny osad zbiera się wewnątrz domowego sprzętu AGD. Jeśli choć raz odczuliście problemy z pralką lub ekspresem do kawy, być może winę za to ponosiła właśnie woda o niewłaściwych parametrach.

Czy zdawaliście sobie sprawę, że woda ma też wpływ na kondycję skóry i włosów? Być może włosy przetłuszczają się zbyt często z powodu wysokiej twardości? Niektórzy wychodzą spod prysznica z podrażnioną, zaczerwienioną skórą – możliwe, że winny jest temu obecny w wodzie chlor. 

Niezależnie od ujęcia

Problemy z wodą, którą wykorzystujemy na co dzień mogą pojawić się niezależnie od ujęcia. Należy jednak podkreślić, że o wiele częściej uzdatnianie potrzebne jest w przypadku własnych studni. Wynika to z faktu, że tam woda nie podlega żadnej kontroli i tylko my sami mamy wpływ na to, z jakiej wody będziemy korzystać.

Dlatego właśnie najlepiej zacząć od analizy wody. Kompleksowe badanie jest w stanie wykazać czy w wodzie nie znajdują się bakterie bądź inne szkodliwe dla zdrowia i domu zanieczyszczenia.

O jakość wody wodociągowej dbają zakłady, dlatego w tym przypadku nie ma co martwić się o zagrożenie. Niektórzy jednak chcą poprawić właściwości wody, ponieważ mają indywidualne oczekiwania wobec jej parametrów. To również da się osiągnąć.

7 sposobów oczyszczania wody

Oto 7 skutecznych sposobów na usunięcie zanieczyszczeń z wody i poprawę jej właściwości. Receptą na czystą wodę jest seria urządzeń o dużych wydajnościach Ecoperla Tower. Dlaczego prezentujemy akurat te urządzenia?

Przede wszystkim ujęło nas, że są to produkty polskiej marki Ecoperla. Pod względem jakości jest to zdecydowanie pierwsza klasa. Nie tylko ze względu na cenione głowice sterujące, ale również dokładnie wyselekcjonowane złoża i komponenty wykonane z naprawdę trwałych, odpornych na zniszczenia materiałów.

Ecoperla Tower to 7 serii urządzeń, z czego każda składa się z 3 lub 4 modeli o różnych wymiarach. Taki podział umożliwia nie tylko skuteczną walkę z danym zanieczyszczeniem, ale i możliwość dopasowania urządzenia do swoich potrzeb oraz wymagań instalacji.

Wszystkie produkty z serii Ecoperla Tower są produkowane na terenie Europy. Co ciekawe, ich produkcja była poprzedzona licznymi badaniami i testami pod względem efektów działania i wytrzymałości. Nawet najmniejszy element był starannie dobierany przez inżynierów.

Czas przyjrzeć się każdemu ze sposobów na uzdatnianie wody

Ecoperla Softower – na problemy z twardą wodą

Wysoki stopień twardości to jedno z najczęściej występujących zjawisk w wodzie użytkowej. Skutkiem wysokiej twardości wody są osady, choćby te, które obserwujemy na dnie czajnika.

Użytkowanie twardej wody wiąże się z większymi rachunkami za ogrzewanie, większym zużyciem detergentów na sprzątanie, ciężkim szorowaniem zakamienionych powierzchni, awariami pralki, zmywarki i innych urządzeń mających styczność z wodą. Do tego dochodzą jeszcze przesuszona skóra i włosy, szorstkie tkaniny, niewłaściwy wygląd i smak gorących napojów, zmatowione szklane naczynia po wizycie w zmywarce.

Najlepszą radą na problemy z twardą wodą jest zastosowanie urządzenia zwanego zmiękczaczem wody. Właśnie takim jest Ecoperla Softower. Umożliwia on zredukowanie stopnia twardości, a co za tym idzie, pozbycie się kłopotów.

Ecoperla Ironitower – na walkę z żelazem

Przekroczone stężenie żelaza to jeden z najczęściej pojawiających się kłopotów w wodzie z własnego ujęcia. Nie jest ono szczególnie mile widziane, ponieważ podobnie jak twarda woda, pozostawia osad. Ten nie dość, że jest trudny do usunięcia i zatyka instalacje, to jeszcze jest idealnym środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów.

Woda z dużą ilością żelaza brudzi uprane tkaniny, zatyka urządzenia AGD oraz systemy nawadniające ogród, powoduje zacieki na łazienkowej i kuchennej armaturze. Często żelazo zmienia smak, zapach i barwę wody. Niejednokrotnie do tego stopnia, że nie da się jej spożywać.

 Aby pozbyć się tego problemu, warto zastosować odżelaziacz Ecoperla Ironitower. Do działania wykorzystuje on wstępne napowietrzanie, dzięki czemu nie ma potrzeby dozowania chemii. To w pełni naturalny i ekologiczny sposób na walkę z żelazem. 

Ecoperla Sanitower – kiedy problemem jest żelazo i mangan

Mangan jest substancją, która zwykle występuje w parze z żelazem w wodach z własnych ujęć. Jeśli znajduje się w wodzie w naprawdę dużych ilościach, zaczyna wytrącać się w postaci smolistych cząsteczek. Skutki obecności tej substancji są podobne do tych, jakie powoduje żelazo.

Sposobem na pozbycie się samego manganu z wody lub manganu i żelaza jest seria Ecoperla Sanitower. Posiada specjalnie wyselekcjonowane złoże, które poradzi sobie z problemami niezależnie od skali ich występowania.

Ecoperla Multitower – kiedy w wodzie wykryto kilka przekroczeń

Może się zdarzyć, że badanie wody wykaże więcej niż jedno przekroczenie. Co wtedy zrobić?

Jeśli tylko pozwalają na to parametry, warto zastosować stację wielofunkcyjną Ecoperla Multitower. To wydajne 5 w 1 – z wody usuwa przekroczenia takie jak: żelazo, mangan, twardość wody, jon amonowy, związki organiczne.

Ecoperla Nitratower – na przekroczone stężenie azotanów

Coraz więcej słyszy się o problemie, jaki stanowi wysokie stężenie azotanów. Są one realnym zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia. Zwłaszcza, kiedy wchodzą w reakcję z innymi substancjami tworząc związki odpowiedzialne za powstawanie choćby nowotworów.

Jeśli badania wykażą azotany w wodzie, można z nimi walczyć za pomocą Ecoperla Nitratower. Urządzenie uzdatni wodę pod tym kątem na cały dom.

Ecoperla Carbotower – na ogólną poprawę właściwości fizycznych wody

Już od dawna znane i doceniane są właściwości węgla aktywnego. Jest on powszechnie stosowany w filtracji wody, ale nie tylko. Doskonale adsorbuje chlor oraz jego pochodne, pestycydy i inne substancje mające wpływ na pogorszenie właściwości organoleptycznych wody.

Dzięki zastosowaniu kolumny węglowej Ecoperla Carbotower wszystkie napoje i dania przygotowane na filtrowanej wodzie będą wyglądały pięknie, miały głębszy smak i aromat. Woda filtrowana za pomocą węgla aktywnego jest polecana do kąpieli, szczególnie alergikom oraz osobom z problemami skórnymi. Woda wolna od chloru nie powoduje zaczerwienień i przesuszenia.

Ecoperla Sedimentower – na zanieczyszczenia mechaniczne

Ecoperla Sedimentower to doskonały sposób na usunięcie z wody dużej ilości zanieczyszczeń mechanicznych. Ta kolumna filtracyjna jest wykorzystywana jako alternatywa klasycznych filtrów mechanicznych, kiedy występuje naprawdę duża ilość substancji stałych, a wymiana wkładów staje się nieopłacalna. 

Niskie koszty utrzymania? Jak najbardziej!

Jeśli wyobrażacie sobie, że utrzymanie takich urządzeń jest drogie i o wiele bardziej opłaca się żyć z zanieczyszczoną wodą, to jesteście w sporym błędzie.

Seria Ecoperla Tower to najlepsza jakość w naprawdę atrakcyjnej cenie. I nie chodzi tu tylko o cenę zakupu lecz i eksploatacji. Eksperci przemyśleli urządzenia i pod tym względem. Praktycznie każdy z modeli ma wbudowany Ecoperla Smart System.

Ecoperla Smart System to dokładnie dobrane, dopasowane do indywidualnego przypadku ustawienia głowicy sterującej. Dzięki nim urządzenie uzdatniające wodę pobiera tylko tyle wody i (ewentualnie) regenerantu, ile faktycznie potrzebuje.

Urządzeniom z serii Ecoperla Tower nie trzeba poświęcać dużo uwagi i czasu.

Filtruj wodę po swojemu!

Jakość wody jest kwestią bardzo indywidualną. Czasem może wydawać się, że wszystko jest w porządku, bo nie wyczuwamy zmiany smaku lub zapachu. Tymczasem w wodzie mogą rozwijać się na przykład bakterie lub inne zanieczyszczenia. Innym razem problem dostrzegamy natychmiast i wiemy, że potrzebna jest filtracja. Czasem po prostu nie odpowiada nam smak lub chcemy pozbyć się osadu.

Dziś zaprezentowaliśmy jak w prosty i wydajny sposób sprawić, by w domu popłynęła czysta i bezpieczna woda.

Pamiętajcie, że jeśli chcecie zdecydować się na założenie urządzenia filtrującego wodę, warto zwrócić uwagę na producenta, wykonanie oraz komponenty. Nie warto oszczędzać na jakości, ponieważ to może sprowadzić tylko problemy. To ma być urządzenie na długie lata.

Jeśli zauważyliście, że z Waszą wodą jest coś nie tak, ale nie wiecie od czego zacząć, czekamy na Waszą wiadomość. Udzielimy fachowej porady i odpowiemy na wszystkie pytania. Zapraszamy do kontaktu na ZeStudni.pl

 

(tekst i fot. mat. sponsora)