Pożyczka bez prowizji? To możliwe

Pożyczki kojarzą się głównie z bardzo wysokim oprocentowaniem, ukrytymi opłatami dodatkowymi oraz trudną dostępnością dla osób bez stałego dochodu. Warto jednak wiedzieć, że w naszym kraju funkcjonują firmy, które udzielają szybkiego finansowania, często nawet bez dodatkowych kosztów.

Reklamy

 

RRSO 0%, czyli pożyczka całkowicie za darmo

Pożyczki udzielane przez parabanki charakteryzują się łatwą dostępnością. Ponadto firmy finansowe chcąc zachęcić klientów do korzystania z ich usług proponują RRSO 0%, czyli całkowity koszt pożyczki ponoszony przez kredytobiorcę wynoszący 0%. W praktyce oznacza to, że pożyczając na przykład 1000 złotych oddajemy dokładnie tyle samo. Są to głównie oferty tak zwanych chwilówek, czyli pożyczek przyznawanych na miesiąc na kwotę do kilku tysięcy złotych. Warto jednak zaznaczyć, że wiele firm oferuje możliwość podzielenia takiej pożyczki na kilka lub nawet często kilkanaście rat. Wymagany jest wtedy odpowiedni wniosek z naszymi danymi osobowymi (adres zamieszkania, numer identyfikacyjny PESEL lub NIP, data urodzenia) i numerem klienta. Proponowana przez Via SMS darmowa pożyczka również umożliwia wydłużenie czasu na spłatę naszego zadłużenia. 

Wygoda i oszczędność cennego czasu

Chcąc wziąć kredyt w banku musimy liczyć się z koniecznością wizyty w oddziale, gdzie spędzimy kilka godzin na przeglądaniu konkretnych ofert oraz oczekiwaniu na decyzję o przyznaniu finansowania. Niestety wiele osób z racji codziennych zobowiązań, na przykład wykonywanego zawodu, nie jest w stanie sobie na to pozwolić. Warto wtedy zastanowić się nad skorzystaniem z usług firm oferujących pożyczki pozabankowe przez internet. Taka forma finansowania jest szczególnie polecana przez osoby z napiętym grafikiem dnia. Dużym plusem chwilówek jest krótki czas oczekiwania na decyzję. W przypadku parabanków wynosi on często tylko kilkanaście minut, a klasyczne banki potrafią zwlekać z przekazaniem decyzji nawet do kilku dni roboczych. Szybki i łatwy kredyt do podstawa dla ludzi żyjących w XX wieku. 

Bank nie chce przyznać kredytu na remont mieszkania? To jeszcze nie koniec świata

Bywają przypadki w których banki przekazują odmowną decyzję o przyznaniu finansowania na dany cel. Wtedy warto przyjrzeć się ofertom właśnie parabanków. Dla tego typu firm bez znaczenia jest to na co przeznaczymy przyznane środki. Mogą to być ekskluzywne wakacje za granicą, zakup roweru górskiego, nowy telewizor do salonu czy remont mieszkania. Dla instytucji pozabankowych liczy się terminowość spłat, a nie to, co w danym momencie chcemy sobie kupić. 

Czy warto bać się parabanków?

Wiele osób uważa, że korzystanie z usług parabanków jest niebezpieczne. Fakt, że firmy te nie są kontrolowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny i Komisję Nadzoru Finansowego odstrasza przeciętnego Kowalskiego. Trzeba jednak pamiętać, że instytucje pozabankowe są legalnie funkcjonującymi w naszym kraju przedsiębiorstwami, które nie mogą pozwolić sobie na działanie wbrew obowiązującemu prawu. Obejmuje ich obowiązek przestrzegania kodeksu cywilnego oraz obowiązek posiadania wykupionego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. Parabanki są wiec zatem bezpieczne, a niższe koszty pożyczki sprawiają, że warto rozważyć skorzystanie z ich usług podczas poszukiwania dodatkowego finansowania na remont mieszkania, zakup samochodu czy inne mniej lub bardziej potrzebne rzeczy. 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)