Pożyczka online – kto może z niej skorzystać?

Możliwość zaciągnięcia pożyczki online to bardzo wygodne rozwiązanie dla wielu osób. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, aby złożyć wniosek o wsparcie finansowe w wybranej przez siebie kwocie. Pożyczki to produkt, z którego można skorzystać poprzez strony internetowe instytucji pozabankowych. Są to podmioty, które prowadzą działalność gospodarczą polegającą na udzielaniu wsparcia finansowego. Oczywiście działają one zgodnie z obowiązującym prawem, choć nie ograniczają ich rygorystyczne przepisy prawa bankowego.

Reklamy

 

Pożyczki online – dla kogo?

Pożyczka przez internet nie wymaga osobistego kontaktu między pożyczkodawcą a pożyczkobiorcą. Każdy etap wnioskowania o pożyczkę oraz jej udzielania jest z powodzeniem realizowany online. Jednak należy pamiętać, że do otrzymania wsparcia konieczne jest spełnienie określonych warunków. Przede wszystkim pożyczki są udzielane osobom, które są pełnoletnie – w większości firm wymagane jest ukończenie 20-25 lat i nieprzekroczenie 70-80 lat. Pożyczkobiorca musi mieć obywatelstwo polskie i zameldowanie na terenie kraju.

Kolejna ważna kwestia to stałe źródło dochodu. Firmy pożyczkowe uznają m.in. umowy o pracę, umowy-zlecenia, renty, emerytury oraz działalności gospodarcze. Ponadto pożyczkobiorca musi mieć konto bankowe zarejestrowane na swoje dane. Nie może być również dłużnikiem wpisanym do BIK czy Krajowego Rejestru Dłużników. Niektóre firmy pożyczkowe podchodzą do kwestii BIK dość liberalnie, dzięki czemu można w nich zaciągać niewielkie pożyczki nawet przy kiepskiej historii kredytowej. Zobacz również Czy znasz różnicę między pożyczkami ratalnymi a chwilówkami?

Reklamy

Jak otrzymać pożyczkę online?

Pożyczkę online można otrzymać po złożeniu wniosku na stronie internetowej danej firmy. Jednak wcześniej warto dowiedzieć się nieco więcej o działających na rynku instytucjach pozabankowych, aby mieć pewność, że wybrana oferta jest opłacalna. Można to zrobić za pomocą specjalnych stron, nazywanych porównywarkami lub po prostu wpisując w wyszukiwarkę hasło „opinie o Profi-Credit” czy jakiejkolwiek innej firmie.
Po złożeniu wniosku firma kredytowa dokonuje weryfikacji danych w różnych bazach, a także oblicza zdolność kredytową na podstawie podanych informacji. Przed wypłaceniem pożyczki pożyczkodawca jest zwykle proszony o dokonanie weryfikacyjnego przelewu, który wynosi nie więcej niż 1 zł. Dopiero wtedy pożyczka przelewana jest na podane konto.

 

(tekst i fot. mat. sponsora)