Praktyczna lekcja PO

Dziś na placu Targowicy Zespół Szkół Nr 3 w Hrubieszowie (tzw. Ekonomik) wraz z KP PSP Hrubieszów zorganizowały praktyczną lekcję Przysposobienia Obronnego z dziedziny pożarnictwa.

Reklamy

Lekcję rozpoczął poranny bieg na orientację. Wzięły w nim udział klasy pierwsze i drugie ZS nr 3, a zawody sędziowały klasy trzecie tej szkoły.

Następnie, na placu Targowicy, z inicjatywy Stanisława Sitarza, nauczyciela PO w ZS nr 3, we współpracy z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, po raz kolejny młodzież mogła obejrzeć pokazy ratownictwa drogowego, wodnego i medycznego w wykonaniu strażaków.

W działaniach wzięły udział: 3 zastępy straży pożarnej, samochód ratownictwa technicznego, ciężki wóz gaśniczy i specjalny samochód z funkcją ratownictwa wodnego (z łodzią i pontonem).

Ze strony Zespołu Szkół nr 3 w imprezie wzięło udział 800 uczniów tej szkoły oraz nauczyciele i pracownicy administracji.

Przed pokazami straży odbył się konkurs wiedzy o ochronie przeciwpożarowej, a rzecznik KP PSP w Hrubieszowie – Piotr Sendecki ocenił, że znajomość uczniów tej dziedziny niezmiennie pozostaje na wysokim poziomie.

W czasie trwania całej imprezy serwowano kiełbaski z grilla, po pokazach zaś młodzież miała okazję popływać po Huczwie w strażackim pontonie.

Organizatorzy składają podziękowania firmie HERMES i Panu Aleksandrowi Diabinowi za dostarczenie niezbędnego do zniszczenia w czasie wykonywania pokazów samochodu.

zobacz zdjęcia >>