Praktyczne rozwiązania okienne. Przegląd typów rolet

Rolety z roku na rok stają się coraz popularniejszą dekoracją okienną w polskich domach i mieszkaniach. Łączą w sobie zarówno estetykę, jak i funkcje praktyczne. Zapoznaj się z naszym artykułem i sprawdź, czym różnią się od siebie poszczególne ich typy. Zgłębienie tej wiedzy pozwoli Ci na jeszcze lepsze urządzenie Twoich czterech kątów i dostosowanie ich do swoich potrzeb.

Reklamy

Rozwiązania łączące estetykę i praktyczność 

Wybór odpowiednich rolet powinien być zawsze uwarunkowany Twoimi upodobaniami. Dla wielu osób kwestie estetyczne są znacznie ważniejsze niż te praktyczne lub odwrotnie. 

Do najpopularniejszych obecnie typów rolet okiennych należą między innymi rolety dzień-noc. Są one wykonane z estetycznej dwuwarstwowej tkaniny, która ma różne stopnie przepuszczalności światła. Dzięki temu możliwe jest płynne regulowanie ilości promieni słonecznych wpadających do wnętrza. Zasada ich działania jest podobna do żaluzji.

Innym równie często spotykanym typem są rolety rzymskie. Ich główną zaletą jest bardzo elegancki wygląd. Są one nieco mniej praktyczne niż poprzedni typ, ponieważ mogą być tylko opuszczone lub podniesione. 

Do innych ciekawych rozwiązań należą rolety plisowane. Posiadają harmonijkową budowę i można je swobodnie składać i rozkładać. To, co wyróżnia je na tle innych typów rolet, to możliwość przesuwania ich po całej powierzchni okna. Dzięki temu mogą zasłaniać jego fragment na dowolnej wysokości. 

Wymagasz więcej? Sprawdź rolety zaciemniające

W niektórych przypadkach rozproszenie światła i jego osłabienie nie jest wystarczające. Na przykład w sypialni albo w biurze, gdzie zbyt intensywne słońce odbija się od monitorów i przeszkadza w pracy. W takim przypadku warto postawić na rolety zaciemniające. Ten typ wykorzystuje specjalny podgumowany materiał, który pozwala na zatrzymanie niemal 100% promieni słonecznych.

Jeżeli interesuje Cię ten rodzaj ochrony przed słońcem sprawdź rolety zaciemniające marki Karnix. Występują w bardzo wielu eleganckich wersjach kolorystycznych i sprawdzą się w każdym wystroju wnętrza. Są bardzo praktyczne i łatwe w obsłudze, a ich montaż przebiega w sposób bezinwazyjny i nie wymaga specjalistycznych narzędzi. 

To samo rozwiązanie można zastosować również na poddaszu. Rolety na okna dachowe Karnix wykorzystują tę samą technologię, pozwalającą na uzyskanie pełnego zaciemnienia. Ich stosowanie chroni także pomieszczenie przez nadmiernym nagrzaniem, co jest niezwykle przydatne w letnich miesiącach. 

Gdzie kupić rolety zaciemniające? 

Na rynku nie brakuje ofert na rolety zaciemniające, ale nie wszystkie są jednakowo dobrej jakości. Jeżeli zależy Ci na solidności i 100% ochronie przed słońcem oraz wysoką temperaturą, sprawdź oferty renomowanych sklepów z akcesoriami okiennymi. 

Właśnie z tego powodu polecamy rolety zaciemniające marki Karnix. Są produkowane przez polską, sprawdzoną firmę, która gwarantuje ich skuteczne działanie. Duży wybór różnych modeli sprawia, że bardzo łatwo dobrać rozwiązania idealnie pasujące do wystroju mieszkania. 

­

(tekst i fot. mat. partnera)