Praktyki wakacyjne uczniów ZS Nr 4

Uczniowie szkoły rolniczej, jak co roku mają możliwość wyjazdu na praktyki zagraniczne. Nasi uczniowie zdobywają praktyczną wiedzę na temat działalności gospodarczej i rolniczej.

Reklamy

Przebywając za granicą mają niepowtarzalną szansę zapoznania się z nowinkami technicznymi i sposobem prowadzenia gospodarstw specjalizujących się w różnych branżach. Uczniowie pracują w szklarniach, sadach, w gospodarstwach warzywniczych oraz gospodarstwach zajmujących się hodowlą zwierząt.

Praktyki zagraniczne to nie tylko praca, ale także przyjemność i nowe doświadczenia.
Nasi uczniowie doskonalą język, poznają miejscowe zwyczaje, kulturę różnych regionów, zawierają nowe znajomości oraz zarabiają pieniądze. Pobyt za granicą trwa od 3 tygodni do 3 miesięcy w zależności od chęci praktykanta i potrzeb pracodawcy. Organizowane praktyki cieszą się wielkim zainteresowaniem młodzieży. Młodzi ludzie chętnie dzielą się swoimi wrażeniami, są zadowoleni co wpływa na popularność zagranicznych wyjazdów. Nasza szkoła od kilku lat zapewnia wyjazdy do Holandii i Szwajcarii. Luxemburg to kraj, w którym gościmy po raz pierwszy. To malutkie państewko o bardzo dobrze rozwiniętej gospodarce także okazało się przyjazne dla naszych uczniów. Właściciele tamtejszych gospodarstw w trosce o praktykantów zapewniają im zakwaterowanie i wyżywienie.

ZS Nr 4 w Hrubieszowie, szkoła rolnicza z tradycjami zaprasza wszystkich chętnych do podjęcia nauki w nowych kierunkach:

CZTEROLETNIE TECHNIKA:
Technik Agrobiznesu
Technik Ogrodnik
Technik Turystyki Wiejskiej (NOWOŚĆ!!!)
Technik Obsługi Turystycznej (NOWOŚĆ!!!)
Technik Organizacji Usług Gastronomicznych (NOWOŚĆ!!!)

ZASADNICZE SZKOŁY ZAWODOWE:
Ogrodnik
Rolnik

DWULETNIE POLICEALNE STUDIUM:
Technik Agrobiznesu
Technik Obsługi Turystycznej

Szczegółowe informacje do uzyskania w sekretariacie oraz na szkolnej stronie internetowej

Zespół Szkół Nr 4 w Hrubieszowie
ul. Dwernickiego 10, tel./fax (084) 696 29 86
www.zs4hrubieszow.republika.pl >>

Zdjęcia >>
Zdjęcia 2 >>