Prawdziwa podróż z wirtualnym biletem

Lubelszczyzna

Reklamy

Kilka tygodni temu PKS Wschód uruchomił sprzedaż biletów przez internet na większości kursów dalekobieżnych. To duże udogodnienie dla mieszkańców lubelskiego, turystów oraz studentów – od teraz zarezerwują miejsce w autobusie i kupią bilet bez wychodzenia z domu.

PKS Wschód to największy przewoźnik w województwie lubelskim – posiada oddziały w Lublinie, Hrubieszowie, Krasnymstawie, Włodawie i Tomaszowie Lubelskim. Elektroniczny bilet kupić można na trasy w obrębie samego województwa lubelskiego jak również na dłuższe linie. Z biletem online pojechać można np. do Warszawy, Krakowa, Katowic, Łodzi, Kielc, Opola, Częstochowy, Wrocławia, Bielska-Białej, Nowego Sącza, Zakopanego, Przemyśla, Tarnowa, Ciechocinka, Krosna, Rzeszowa oraz wielu innych, mniejszych miejscowości w województwach podkarpackim, małopolskim, mazowieckim i śląskim. W wakacje realizowany jest również kurs do Giżycka, także na niego bilety kupować można internetowo.

Reklamy

Bilety kupić można w serwisie www.e-podroznik.pl, z którym PKS Wschód współpracuje oraz na stronie internetowej przewoźnika. Sam proces zakupu jest prosty: pasażer wyszukuje kurs, który go interesuje, klika w ikonę „kup bilet” i podaje dane potrzebne do rezerwacji – między innymi ilość osób oraz typ ulgi z jakiej chce skorzystać (np. ulga studencka). Następnie dokonuje płatności jak w każdym innym sklepie internetowym i otrzymuje bilet – w formie SMS’a lub drogą emailową do samodzielnego wydrukowania.

Bilet (w postaci SMS’a lub wydruku) pasażer pokazuje kierowcy wsiadając do autobusu. Możliwość zakupu biletów przez internet do duża wygoda – nie trzeba stać w kolejce do kasy, bilet zarezerwować można wcześniej i w dniu podróży spokojnie wsiąść do autobusu nie martwiąc się czy wystarczy miejsc siedzących.

***

Źródło:
www.e-podroznik.pl