Prawie 16 milionów dla Hrubieszowa – WIDEO

Dziś, w miejskim parku im. Solidarności, odbyła się uroczystość przekazania wsparcia dla miasta Hrubieszów z programu Rozwój Lokalny, który jest finansowany z Funduszy Norweskich.

Reklamy

W wydarzeniu udział wzięli m.in.: wicepremier Jacek Sasin – minister aktywów państwowych, wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda, wojewoda lubelski Lech Sprawka, wicemarszałek województwa lubelskiego Michał Mulawa oraz burmistrz Hrubieszowa Marta Majewska, przewodnicząca rady miejskiej Anna Naja i szefowa struktur PiS w powiecie hrubieszowskim Maryla Symczuk.

Miasto Hrubieszów uzyskało z programu „Rozwój Lokalny”, finansowanego w ramach Funduszy norweskich i Europejskiego Obszaru Gospodarczego 2014 – 2021 kwotę 3 521 346 euro na realizację projektu pod nazwą „Rozwój lokalny Hrubieszowa – od partycypacji do realizacji”.

Projekty uzyskujące dofinansowanie z Funduszy Norweskich mają charakter kompleksowy i uwzględniają aspekty środowiskowe (np. poprawę jakości powietrza poprzez ograniczenie emisji szkodliwych gazów, pyłu i niskiej emisji, przejście na odnawialne źródła energii, niskoemisyjny transport publiczny), społeczne (skuteczna polityka mieszkaniowa ze szczególnym uwzględnieniem zmarginalizowanych obszarów miasta, redukcja bezrobocia i ubóstwa, wdrażanie standardów dostępności zgodnie z programem dostępność Plus 2018 – 2025; redukcja migracji zarobkowej z małych i średnich miast do dużych ośrodków, a także stawianie czoła wyzwaniom starzejącego się społeczeństwa) oraz gospodarcze (np. wspieranie przedsiębiorczości i lokalnej gospodarki, wzmacnianie lokalnego rynku pracy, zwłaszcza w odniesieniu do osób wchodzących i dostosowujących się do rynku pracy).

Relacja wideo z uroczystości:

(wideo: facebook.com / Hrubieszów Miasto z Klimatem)


Zobacz też:

Hrubieszów walczy o 10 milionów euro z funduszy norweskich

Hrubieszów walczy o 10 milionów euro z funduszy norweskich


LubieHrubie na Instagramie