15 lipca 2024

Prawie 5 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów alkoholu znalezione u mieszkańca Hrubieszowa

Blisko 4,8 tys. paczek papierosów oraz 130 litrów alkoholu zza wschodniej granicy znaleźli w piątek (21.12) funkcjonariusze Służby Celnej i Straży Granicznej u 54-letniego mieszkańca Hrubieszowa.

Reklamy

Mundurowi przyłapali mężczyznę na gorącym uczynku. W chwili gdy funkcjonariusze weszli na teren jego posesji 54-latek, siedząc przed domem, przelewał alkohol z plastikowych litrowych butelek do mniejszych. Kontrolą był wyraźnie zaskoczony. Ale nie był to jedyny towar bez polskich znaków akcyzy, który mężczyzna u siebie przechowywał. W rezultacie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych, funkcjonariusze znaleźli blisko 4,8 tys. paczek papierosów różnych marek, 158 butelek ukraińskiej wódki oraz 47 litrów spirytusu. Nielegalny towar znajdował się m. in. w łazience, gdzie przesłonięty był jedynie kotarą.

Poproszony o złożenie wyjaśnień mieszkaniec Hrubieszowa wspomniał tylko, że alkohol i papierosy kupił od obywateli Ukrainy. Więcej szczegółów sprawy nie chciał ujawnić.

Reklamy

Szacunkowa wartość rynkowa zatrzymanych towarów przekracza 54 tys. zł. Alkohol i papierosy prawdopodobnie przeznaczone były do dalszej sprzedaży.

Za paserstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna. Postępowanie w sprawie prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

Reklamy

 

Marzena Siemieniuk (SCRP) 

fot. arch. SCRP