Prezentacje młodych instrumentalistów

Młodzi muzycy z Hrubieszowa i okolic mogą już się zgłaszać do udziału w tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Młodych Instrumentalistów.

Reklamy

Propozycja Hrubieszowskiego Domu Kultury jest skierowana do osób w wieku od 8 do 18 lat, czyli uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, a także reprezentantów ośrodków kultury oraz ognisk muzycznych. W konkursie nie mogą uczestniczyć uczniowie szkół muzycznych oraz keyboardziści.

Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie dwóch utworów dowolnych gatunków, zarówno z muzyki klasycznej jak i rozrywkowej. Jury będzie oceniać m.in. oryginalność i dostosowanie repertuaru do możliwości wykonawcy, a także dynamikę, umiejętności techniczne oraz interpretację prezentowanych utworów. Młodzi artyści będą oceniani w trzech kategoriach wiekowych: 8 – 11, 12 – 15 i 16 – 18 lat.

Konkurs odbędzie się 7 listopada, a termin przyjmowania zgłoszeń upływa 5 listopada. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie HDK przy ul.3 Maja lub telefonicznie pod numerem: 84 696 26 15.

Najlepsi instrumentaliści będą reprezentować powiat hrubieszowski w Konkursie Wojewódzkim, organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie.


Źródło: ias24.eu