Profilaktycznie o zagrożeniach w hrubieszowskim Staszicu

Dopalacze, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz bezpieczny wypoczynek podczas zbliżających się ferii zimowych to tematyka spotkania hrubieszowskich policjantów z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

Dzisiaj hrubieszowscy policjanci spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Nr 2 w Hrubieszowie.

Blisko 100 uczniów placówki słuchało prelekcji na temat zagrożeń, które mogą ich spotkać w cyberprzestrzeni oraz zasad, które należy stosować, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Zwrócono także uwagę uczniom, żeby w każdym przypadku, kiedy spotka ich niepokojąca sytuacja w Internecie, nie wahali się zwrócić o pomoc i powiedzieć o tym zaufanej osobie dorosłej.

Spotkanie było też dobrą okazją, żeby przypomnieć regulacje prawne zawarte w „Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich” i przypomnieć młodym ludziom, że czyny, których się dopuszczą teraz, mogą mieć wpływ na ich dalsze dorosłe życie.

Podczas pogadanki poruszono też tematykę związaną z dopalaczami i omówiono zagrożenia wynikające z zażywania tych substancji, prezentując ku przestrodze film przedstawiający prawdziwe historie osób, które miały styczność z podobnymi środkami.

 

źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / E. K.