Program Męskiego Grania we Wrocławiu

Męskie Granie we Wrocławiu to coroczna trasa koncertowa, która prezentuje publiczności najlepszych polskich artystów. Nie brakuje też miejsca dla początkujących, obiecujących muzyków. Program na zbliżającą się, już dziewiątą edycję trasy obejmuje oczywiście także występy specjalne. Koncerty zaplanowane na lipiec 2018 roku w Mieście Stu Mostów zapowiadają się naprawdę wspaniale. Kto zagra dla wrocławskiej publiczności tego lata?

Reklamy

 

Jakich muzyków zobaczymy podczas Męskiego Grania 2018?

Oto lista wokalistów zaprezentowana na blogu Hotelu Europejskiego:

Dawid Podsiadło

Niezwykły głos tego młodego wokalisty i jego ciekawe teksty cieszą od lat publiczność. Zarówno fani jak i krytycy docenili już pierwszy album Dawida Podsiadło “Comfort and Happiness”. Piosenkarz zawiesił swoją działalność artystyczną w 2016 roku po nagraniu drugiej solowej płyty oraz albumu ze swoim zespołem macierzystym Curly Heads. Po ponad rocznej przerwie muzyk wraca na scenę, aby pokazać publiczności swoją nową twórczość. Występy Dawida Podsiadło w ramach Męskiego Grania będą zapowiedzią jego nadchodzącej, jesiennej trasy koncertowej i trzeciej solowej płyty wokalisty.

Natalia Przybysz

Piosenkarka z licznymi dokonaniami solowymi i zespołowymi na koncie. Wraz z siostrą stworzyła popularny zespół Sistars. W 2013 roku Natalia Przybysz wydała płytę “Kozmic Blues. Tribute to Janis Joplin”, która została entuzjastycznie przyjęta przez publiczność. Ogromnym sukcesem okazała się być druga solowa płyta wokalistki, pod tytułem “Prąd”. Natalia Przybysz otrzymała za album nagrodę Fryderyka, podobnie jak za będący jego częścią singiel “Miód”. We wrześniu 2017 roku publiczność miała okazję zapoznać się z nową płytą piosenkarki – “Światło nocne”. Również tę płytę Natalii Przybysz nagrodzono Fryderykiem.

Kult

Zespół rockowy założony przez Kazika Staszewskiego i Piotra Wieteskę w 1982 roku, tworzy i koncertuje nieprzerwanie od ponad 35 lat. Od początku działalności grupa wyróżnia się wyjątkowym brzmieniem klawiszy i instrumentów dętych oraz często kontrowersyjnymi tekstami piosenek. Piosenki Kultu są doskonale znane polskiej publiczności. Podczas występów, fani śpiewają z Kazikiem chociażby takie utwory jak: “Baranek”, “Gdy nie ma dzieci” czy “Arahja”. Zespół wystąpił do tej pory na ponad 3 000 koncertów.

Lao Che

Zespół powstał 1999 roku w Płocku. Tworzona przez nich muzyka jest mieszanką rocka, funku, elektroniki i jazzu. Poprzedni album Lao Che “Dzieciom” z 2015 roku miał na celu ukazanie spojrzenia na świat oczami zarówno dorosłego, jak i dziecka. Teraz zespół powraca z nowym projektem “Wiedza o społeczeństwie”. Na płycie znajdziemy utwory inspirowane muzyką rozrywkową z lat 80. XX wieku i przedstawione w charakterystyczny dla Lao Che sposób – po raz kolejny możemy spodziewać się połączenia różnych gatunków muzycznych.

The Dumplings

Duet podbija polską scenę muzyczną od 7 lat. The Dumplings prezentują nowoczesną elektronikę, ich piosenki określane są mianem tanecznego smutku. Niebanalne teksty zapadają w pamięć słuchaczy. Płyta The Dumplings “No Bad Days” nagrany w 2014 roku został nagrodzony Fryderykiem w kategorii Debiut. Ich drugi album “Sea You Later” uzyskał status Złotej Płyty.

L.Stadt

L.Stadt jako jeden z niewielu polskich zespołów występował na festiwalach na całym świecie, na przykład na SXSW w Stanach Zjednoczonych. Grupa ma na koncie także 4 płyty. W 2017 roku po ponad trzyletniej przerwie zespół powrócił na scenę ze swoim pierwszym w całości polskojęzycznym albumem “L.Story”. L.Stadt po latach wykonywania muzyki rockowej z elementami country, surf rocka i psychodelii sięgnął tym razem po nowe środki wyrazu.

 

 

(tekst i fot. mat. sponsora)