Program rehabilitacji pacjentów po COVID-19 w hrubieszowskim szpitalu – ZDJĘCIA

Przy Szpitalu Powiatowym w Hrubieszowie rozpoczyna działalność specjalistyczna Poradnia Rehabilitacyjna dla Pacjentów po COVID-19. Poradnia skierowana jest do pacjentów, którzy przebyli zakażenie SARS-CoV-2 i borykają się z negatywnymi skutkami choroby. W wielu przypadkach infekcja pozostawia u ozdrowieńców uszczerbek zdrowotny.

Reklamy

Szpital Powiatowy w Hrubieszowie uruchomił program rehabilitacji Pacjentów po przebytej chorobie COVID-19. Program ten ma na celu wsparcie w pełnym powrocie do zdrowia i aktywności osób po zakażeniu. Ponadto, program zawiera także działania edukacyjne dla ozdrowieńców w zakresie samodzielnego radzenia sobie z  powikłaniami po przebyciu choroby. Placówka dysponuje fachową kadrą lekarską oraz posiada zaplecze diagnostyczne, niezbędne, aby rozpoznać możliwe powikłania po zakażeniu i wdrożyć odpowiednią terapię. Pacjenci będą diagnozowani pod kątem powikłań pulmonologicznych, schorzeń dolnych dróg oddechowych czy naczyniowo-sercowych.

Szpital Powiatowy w Hrubieszowie pełni bardzo ważną rolę w leczeniu Pacjentów na wielu poziomach. Utworzenie poradni dla osób po przebytym zakażeniu koronawirusem było zatem konieczne, aby zapewnić profesjonalną opiekę medyczną mieszkańcom także w tym zakresie. Specjalistyczna poradnia to kolejne ważne przedsięwzięcie realizowane przez naszą placówkę w ostatnim czasie. Istotna była dla nas również realizacja remontu Oddziału Dziecięcego, który zwiększył komfort i bezpieczeństwo najmłodszych Pacjentów. Staramy się stale odpowiadać na potrzeby mieszkańców naszego regionu, a Poradnia Rehabilitacji po COVID-19 była jedną z nich – wskazuje Alicja Jarosińska, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

Reklamy
Dla kogo badania i rehabilitacja?

W ramach nowo utworzonej Poradni Opieki nad Pacjentem po COVID-19 realizowane będą kompleksowe badania pozwalające ocenić stan zdrowia. Po wykryciu ewentualnych nieprawidłowości w organizmie Pacjenta, ważne będzie również dopasowanie odpowiednich technik rehabilitacyjnych, aby maksymalnie zminimalizować ryzyko rozwinięcia się powikłań chorobowych.

Działalność poradni dedykowanej pacjentom po chorobie COVID-19 jest niezbędna. Zakażenie koronawirusem, nawet bezobjawowe, może powodować w późniejszym okresie zdrowotne powikłania różnej natury. Może ponadto dochodzić do intensyfikacji chorób, z którymi organizm już się boryka. W trosce o zdrowie Pacjentów postanowiliśmy zatem uruchomić specjalistyczną poradnię, w której pod okiem lekarzy specjalistów i rehabilitantów możliwe będzie rozpoznanie powikłań i wdrożenie odpowiedniego leczenia – mówi Alicja Jarosińska, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hrubieszowie.

W Poradni Rehabilitacyjnej Przychodni Rejonowej na zabiegi fizjoterapeutyczne mogą zgłaszać się ozdrowieńcy posiadający skierowanie od lekarza. Rozpoczęcie rehabilitacji następuje w terminie do sześciu miesięcy po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19. Termin pierwszej wizyty  wyznacza się nie wcześniej niż 14 dni po uzyskaniu dodatniego wyniku zakażenia wirusem SARS–CoV-2. Warto jednak pamiętać, że osoba korzystająca z rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19 nie może korzystać jednocześnie z innych świadczeń rehabilitacyjnych.

Wszyscy zainteresowani mogą już zgłaszać się do przychodni. Rejestracja prowadzona jest od poniedziałku do piątku w godzinach otwarcia pod numerem telefonu: (84) 53 53 322.


(info i fot. SP ZOZ Hrubieszów/ Instytut Publico)


Zobacz też:

Hrubieszów: Dla Ciebie Filipku!

Hrubieszów: Dla Ciebie Filipku!


LubieHrubie na Instagramie