Projekt edukacyjny: Poczet władców Polski 966 – 1795

W dniu 09.05.2014 roku w sali gimnastycznej Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Hrubieszowie miała miejsce publiczna prezentacja projektu „Poczet władców Polski”.

Reklamy

W ramach tego projektu przedstawione zostały foldery oraz plakaty z wizerunkami polskich władców przygotowane przez uczniów klasy II i III gimnazjum: Adriana Kusego, Bartłomieja  Maziarza, Karolinę Bajerczak,  Kornela Bojko, Barbarę Piotrowską, Dagmarę Bujak i Anitę Rot.

Projekt został ubarwiony prezentacją multimedialną wykonaną przez Damiana Romana oraz piosenkami o tematyce historycznej zaśpiewanymi przez Monikę Jóźwiak, Natalię Markiewicz i Barbarę Piotrowską.

Niezwykle atrakcyjnymi okazała się prezentacja strojów historycznych. W postać króla wcielił się Adam Radelczuk, królową była Ewa Opszyńska, a wiernym i oddanym rycerzem Dawid Wójcik. Wybrany przez uczniów temat okazał się ciekawą formą upowszechnienia i utrwalenia wiadomości historycznych stając się również wspaniałą okazja do ukazania indywidualnych umiejętności i talentów każdego ucznia.

Przygotowany projekt jest przykładem kreatywności naszej młodzieży oraz wielkiej chęci współpracy.

 

Zdjęcia »

 

źródło i fot. PZPSW