PROJEKTOR

HrubieszówPowiat hrubieszowski

Reklamy

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” – to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA. Jest połączeniem dziecięcej radości i studenckiej pasji – wspólna działalność na rzecz dzieci, która angażuje środowisko akademickie, szkolne a także samorządy i społeczności lokalne.

Jesteś studentem chcesz zgłosić się do Projektu zadzwoń
504 442 714 – Edyta Dobosz – Maciuk – koordynator lokalny.

Zapraszam również na stronę internetową www.projektor.org.pl

***

O programie „PROJEKTOR – wolontariat studencki”

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” – to program Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowany przez Stowarzyszenie KLANZA

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to Program społeczny stwarzający przestrzeń dla twórczego działania studentów. Miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania mogą zmienić w kreatywne projekty edukacyjne.
Celem Programu jest dotarcie do dzieci i młodzieży z małych miejscowości z aktywnością
i wiedzą studentów, którzy przekazują pozytywne wzorce i własnym przykładem zachęcają do rozwoju.

Udział w programie to dla każdego studenta szansa, aby wykazać się zdolnościami twórczego myślenia, rozwijać umiejętności pracy w grupie oraz koordynacji projektu. Praca z dziećmi jest również doskonałym treningiem interpersonalnym. Ponadto udział w Programie stwarza możliwość udziału w licznych szkoleniach, poznania ciekawych ludzi, aktywnego i twórczego spędzania wolnego czasu bez ponoszenia kosztów jak również zwiedzania nieznanych zakątków Polski i sprawdzania siebie w sytuacjach nietypowych.

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” stanowi nową, ciekawą formę zdobycia doświadczenia zawodowego, wysoko cenionego przez pracodawców. Umożliwia praktyczne wykorzystanie wiedzy i umiejętności zdobytych w trakcie studiów. Program „PROJEKTOR – wolontariat studencki” to połączenie dziecięcej radości i studenckiej pasji – wspólna działalność na rzecz dzieci, która angażuje środowisko akademickie, szkolne a także samorządy i społeczności lokalne. Program ten wyzwala społeczną energię i przynosi wiele radości wszystkim uczestnikom.

***

Projekty edukacyjne

Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów w szkole mają formę projektów edukacyjnych, co sprawia, że dzieci i młodzież z małych miejscowości i wsi uczestnicząc w nich, uczą się przez doświadczenie. Zajęcia prowadzone
są w oparciu o przygotowane przez studentów scenariusze, których zakres tematyczny jest ustalany ze szkołą np.: języki obce, zajęcia artystyczne, zajęcia związane z ochroną środowiska, zajęcia psychologiczno-pedagogiczne, informatyka, zajęcia humanistyczne, zajęcia matematyczno-przyrodnicze, zajęcia sportowe i artystyczne, zdrowie i bezpieczeństwo, projekty obywatelskie i inne.

Kontakt:

www.projektor.org.pl
www.inspiruj.pl (nasz portal społecznościowy)
20-007 Lublin,
ul. Peowiaków 10/9 – Stowarzyszenie KLANZA

Hrubieszow lubieHrubie 2009