Promilowa recydywa

W niedzielę hrubieszowscy policjanci zatrzymali 55-letniego kierującego audi, który miał 3 promile alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie i Hrubieszowie. Teraz odpowie przed sądem za przestępstwo oraz z powodu braku wymaganych przy kontroli dokumentów, za wykroczenie.

Reklamy

Wczoraj hrubieszowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 55-letniego kierującego audi. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości, okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Następnie policjanci ustalili, że 55-latek posiada trzy sądowe zakazy prowadzenia pojazdów mechanicznych wydane przez Sąd Rejonowy w Lubaczowie i Hrubieszowie.
 
Pojazd którym kierował, został zabezpieczony, natomiast 55-latek po zweryfikowaniu badania jego stanu trzeźwości, został zwolniony do domu. Teraz mężczyzna odpowie przed sądem  za popełnione przestępstwo, za co kodeks karny przewiduje do 5 lat pozbawienia wolności oraz za wykroczenie, ponieważ nie posiadał dowodu rejestracyjnego pojazdu i ubezpieczenia OC.
 
 
Źródło: KPP w Hrubieszowie (E.K.)